Мобільний додаток

Десятеро дітей з родини Сусляків повернулися цієї ночі до України

7.06.2019 р., 13:11

Десятеро дітей родини Сусляків з Хмельниччини, які після арешту їхньої матері Юлії перебували у прийомних родинах у Грузії, повернулися до України. Борт із ними, наданий особисто президентом, прибув у ніч проти сьомого червня, повідомляє прес-служба АПУ. 

Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба, який супроводжував дітей, розповів, що діти тривалий час перебували у переїздах територією Грузії та Росії і їм необхідна реабілітація. 

Однією з основних перешкод для повернення дітей до України була підозра, що їхні батьки мають намір їх продати. Зокрема, правоохоронців насторожило те, що семеро з десяти дітей були народжені сурогатними матерями протягом одного року.

"Це треба перевірити на території України — як усе відбувалося, за який кошт і так далі. Треба багато чого з’ясувати і на території України, і на території Грузії. Ми не знаємо, що відбувалося в Росії, там загинула одна дитина. Ані у грузинської, ані в української сторони немає можливості провести ексгумацію. Проте батьки надали всі документи стосовно поховання цієї дитини", — сказав Кулеба.

В ході підготовки повернення дітей, він відвідував офіс омбудсмена, зустрічався з представниками міністерства соціальної політики і охорони здоров’я Грузії.

Микола Кулеба наголосив, що діти з родини Сусляків мають проживати з бабусями в одній сім’ї, щоб вони не почувалися розділеними.

"Наше завдання об’єднати їх у родині та надавати реабілітацію. Бо діти у важкому психічному стані, а їхній фізичний стан треба перевіряти", — підкреслив уповноважений Президента.

Питання влаштування дітей вирішуватиметься органами опіки одразу після їхнього повернення додому. 

Нагадаємо, Юлію та Юрія Сусляків підозрюють у торгівлі дітьми. Жінку затримали у Грузії, коли вона з десятьма нащадками хотіла виїхати до окупованої Росією Абхазії.

Фото: АПУ

Десятеро дітей з родини Сусляків повернулися цієї ночі до України

Новини по темі