Мобільний додаток

Розпочалися слухання Міжнародного трибуналу щодо захоплених Росією українських моряків

25.05.2019 р., 13:00

У німецькому місті Гамбург розпочалося засідання Міжнародного трибуналу з морського права. У його підсумку оголосять рішення Міжнародного трибуналу з морського права у справі українських моряків. Про це повідомляє заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції, агент України у цій справі Олена Зеркаль, яка і очолить українську делегацію. 

"Будь-які заходи, визначені Трибуналом, допоможуть звільнити наших моряків. Звісно, чим чіткіше будуть сформульовані заходи, тим простіше буде вимагати від Росії виконання наказу Трибуналу. Навіть, якщо Трибунал вирішить, що не має підстав для ухвалення наказу про тимчасові заходи, це також буде кроком вперед у нашій стратегії по звільненню украінських військових кораблів і моряків", - пише Олена Зеркаль.

Україна звернулася до Трибуналу із запитом щодо зобов’язання Росії звільнити наші військові кораблі та повернути їх під наш контроль, припинити кримінальне переслідування проти наших 24 моряків, а також звільнити їх і повернути в Україну. Рішення Трибуналу є обов'язковим до виконання. Олена Зеркаль наводить приклад того, як у справі Arctic Sunrise 2013 року Росія звільнила людей впродовж місяця від ухвалення Трибуналом наказу.

 

Нагадаємо, 25 листопада минулого року українські кораблі в Азовському морі захопив спецназ Росії, кораблі  з екіпажами були доставлені в Керч. Пізніше в окупованому Сімферополі суд арештував і звинуватив українських моряків у порушенні кордонів Росії. Згодом їх відправили до московських СІЗО "Лефортово" та "Матросская тишина".

Фото: Громадське

Розпочалися слухання Міжнародного трибуналу щодо захоплених Росією українських моряків

Новини по темі