ДругаРіка

Сьогодні вшановують сотні тисяч знищених радянським режимом українців

19.05.2019 р., 12:31

Сьогодні, 19 травня, в Україні вшановують пам’ять жертв політичних репресій.

День пам’яті встановлено указом президента від 21 травня 2007 року та відзначається з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології. 

Церемонія вшанування пам’яті жертв політичних репресій відбудеться на території Національного історико-меморіального заповідника "Биківнянські могили". 

Як зазначив у неділю у своєму мікроблозі у Твіттер президент України Петро Порошенко, "українська земля покоїть прах невинних жертв у кожній області, у кожному районі, зберігає страшну правду та намагається залікувати пекучий біль свого народу". 

У Биківні радянськими силовиками було розстріляно, за різними оцінками, від 20 до 100 тисяч українців. Серед них не лише повстанці та бійці УНР, які зі зброєю в руках боролися за незалежність України та проти Радянського Союзу, а й митці, лідери думок, письменники, художники, активісти, правозахисники. 

План заходів:
11:00 – 12:00 - офіційна церемонія вшанування жертв політичних репресій за участі президента України Петра Порошенка та інших високопосадовців;
12:10 – 12:30 - покладання квітів і запалення пам’ятних лампадок;
12:30–14:00 - громадське вшанування: міжконфесійний молебень за жертвами політичних репресій, мітинг-реквієм і виступ Ансамблю солістів «Благовість».
Також усі охочі зможуть ознайомитись із фотодокументальною виставкою про репресованих освітян "Перерваний урок", яка експонується при вході у Заповідник. Екскурсійний супровід забезпечується співробітниками Заповідника.

Безкоштовні автобуси від/до станції метро "Лісова" курсуватимуть з 9:00 до 15:00

Сьогодні вшановують сотні тисяч знищених радянським режимом українців

Новини по темі