Мобільний додаток

Після виходу США з договору РСМД Росія може бути втягнута у нову гонку озброєнь — експертка

22.02.2019 р., 18:46
Після виходу США з договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності Росія може бути втягнута в нову гонку озброєнь. Таку думку в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні.Ввечері" висловила співробітниця Національного інституту стратегічних досліджень Ірина Павленко.
 
"Хоча самі російські експерти визнають, що цей договір начебто є невигідним для Росії, бо скорочуються саме ті види озброєння, які для Росії є пріоритетними. З іншого боку, не скорочуються ті види озброєння, якими володіють США. Але скільки уваги в Росії приділяється позиції Сполучених Штатів, які виходять з договору! Чому? Тому що таким чином Росія опиняється в ситуації необхідності нової гонки озброєнь, а насправді реальних ресурсів для нової гонки озброєнь у них немає. У Російської Федерації немає ресурсів, щоб протистояти на належному рівні США та їхнім базам, які вони розгортають у Східній Європі", — зазначила Ірина Павленко.
 
Нагадаємо, 2 лютого США припинили свою участь у Договорі про ліквідацію ракет середньої і малої дальності. Якщо нічого екстраординарного не станеться, за шість місяців цей договір перестане існувати. Президент США Дональд Трамп заявив, що він сподівається укласти з Росією новий договір про ракети середньої дальності, але за можливості розширивши число його учасників, перш за все за рахунок Китаю.
 
Слухати повну версію.

Новини по темі