Мобільний додаток

Сестри Тельнюк про проект "Шлях до свободи": "Революція гідності досі триває у кожному з нас"

20.02.2019 р., 19:38

У Будинку звукозапису Українського радіо сьогодні презентують проект "Шлях до свободи". Це сценічне дійство, створене на основі пісень сестер Тельнюк та текстів з книги "Літопис самовидців. Дев'ять місяців українського спротиву". Докладніше про це в ефірі "ДеньПРО" розказали сестри Галя та Леся Тельнюк.

Ведучі:

В’ячеслав Ільїн, Ганна Матвійчук

Галя Тельнюк розповіла, що перші паростки цього проекту зародилися ще під час Майдану, коли українцями писалася книжка "Літопис самовидців". Ця книжка складається з дописів українців у соцмережах і блогах у часи Майдану.

"Цю книгу писав народ. Цю книгу писали ми – учасники цих подій, свідки цих подій, – переконана Галя Тельнюк. – Паралельно, абсолютно гармонійним та природним чином створювалася музика до цього проекту на вірші Тараса Шевченка. Тоді якраз було 200 років з Дня народження Шевченка. Ми тоді ще не називали це проектом. Ми називали це "піснями протесту", "піснями підтримки", називали це "духовними щитами", які захищали наш народ від тих недолюдків, які стріляли нам в обличчя і в спини".

Саме 5 років сестри з Тельнюк з оркестром Українського радіо під керівництвом Володимира Шейка вперше виконали пісні з цього проекту.

"У заході беруть участь актор Назар Стригун, а також актор Євген Нищук. Спеціально для того, щоб зіграти наживо на скрипці свій твір "20 лютого 2014" прилетів Ескендер Бекмамбетов, кримський татарин, який зараз живе в Торонто. Це дуже широкий багатонаціональний проект, який включає багато людей. Це велика подія, як відносить нас до подій 5-річної давності, що живуть у наших серцях. Це шлях до свободи, який ми будуємо і сьогодні, щомиті і щосекунди", – поділилась Галя Тельнюк.

Її сестра, Леся, переконана, що, хоча революцію нібито й відбулася, вона усе ще триває у нас і неодмінно закінчиться перемогою, якщо українці віритимуть в неї і плекатимуть її.

"Ми дивимося на цю історію іншими очима. Ми самі подорослішали, ми змінилися. І ця революція відбувається у кожному з нас, – переконана Леся Тельнюк. – Я думаю, що суспільство загалом продовжує відчувати революцію у самих собі – революцію честі і революцію гідності. Я думаю, що це непроста робота. Кожного дня кожен з нас складає частину свого серця у цю важливу справу".

Нагадаємо, сьогодні, 20 лютого на Радіо Культура буде представлено радіоверсію вистави "Щоденники Майдану".

Сестри Тельнюк про проект "Шлях до свободи": "Революція гідності досі триває у кожному з нас"

Новини по темі