ДругаРіка

Представники Нацкорпусу і Нацдружини в урядовому кварталі вимагають запровадити воєнний стан

26.11.2018 р., 14:04

Представники партії "Нацкорпус" та об'єднання "Нацдружини" прийшли під Адміністрацію президента та будівлю Верховної Ради з вимогами запровадити воєнний стан.

Про це організації заявили у Фейсбук.

Представаники "Нацкорпусу" заявили, що очікують адекватної реакції керівництва держави на агресію Росії. За їхніми словами, вони вважають "злочином проти власного народу бездарне управління армією, що засвідчили події в Азовському морі". Як повідомляє "Нацкорпус", у разі запровадження воєнного стану вважають неприпустимим скасування чи перенесення дати виборів.

Організація "Нацдружини" оголосила про мобілізацію добровольців для формування загонів оборони України. На Майдані Незалежності командир "Національних дружин" Ігор Михайленко заявив про те, що представники організації вирушають до Адміністрації президента.

Як повідомлялося, 25 листопада кораблі Військово-Морських Сил ЗС України — два малих броньованих артилерійських катерів "Бердянськ" і "Нікополь" та рейдовий буксир "Яни Капу" — здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Про намір здійснювати перехід заздалегідь було поінформовано відповідно до міжнародних норм з метою забезпечення безпеки судноплавства.

Проте, як повідомили у ЗСУ, всупереч міжнародним угодам прикордонні кораблі Росії здійснили агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України — російський корабель здійснив таран  українського рейдового буксиру. В результаті цих дій було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик.
 
У ФСБ Росії заявили, що українські кораблі порушили кордон і на "законні вимоги" росіян про негайне зупинення українські судна "не реагували, здійснюючи небезпечне маневрування".
 
У Військово-морських силах ЗСУ заявили, що шестеро українських військових зазнали поранень внаслідок обстрілу українських суден з боку російських сил. 
 
Пізніше стало відомо, що кількох українських моряків, поранених під час обстрілу і захоплення російськими силовиками українських артилерійський катерів і рейдового буксира ВМС України в районі Керченської протоки, відправили в Москву.
 
Міністерство юстиції України готує заяву до Європейського суду з прав людини для захисту захоплених Російською Федерацією українських військових моряків.
 
Президент України Петро Порошенко заявив, що сьогодні Верховна Рада розгляне питання запровадження воєнного стану в Україні у зв’язку з ситуацією в Азовському морі.
 
Фото Нацкорпусу у Фейсбук.
Представники Нацкорпусу і Нацдружини в урядовому кварталі вимагають запровадити воєнний стан

Новини по темі