Мобільний додаток

Андрій Магера: "Політичну рекламу мають використовувати лише під час виборчого процесу"

25.07.2018 р., 19:27

Як у ЦВК ставляться до того, що в Україні з'явилася така масована політична агітація на різноманітних носіях задовго до виборів, прокоментував в ефірі Українського радіо в програмі "Коло доброчесності" заступник голови Центральної виборчої Андрій Магера.Андрій Магера: Щодо політичної реклами, то ми чудово знаємо, що вона використовується лише під час виборчого процесу зареєстрованими кандидатами на пост Президента України чи політичними партіями, які висунули кандидатів на парламентські вибори. Діяльність політичної партії полягає в тому, що вона 356 днів на рік має займатися такою діяльністю, яка спонукає виборців голосувати за цю партію. Це конституційна функція політичної партії за статтею 36.

Але в законі є така норма, що передвиборча агітація в ЗМІ має фінансуватися учасниками виборчого процесу з виборчих фондів. Хіба зараз є ці виборчі фонди?

Андрій Магера: Зараз немає виборчих фондів і бути не може. Тому все, що відбувається зараз, воно відбувається за межами предмету регулювання закону про вибори народних депутатів України. Треба з'ясовувати момент закону про політичні партії, інші законодавчі акти, що стосуються державного фінансування політичних партій. Прямого відношення до закону про вибори народних депутатів ця реклама не має.

Як ви вважаєте, чи потребує ця ситуація якогось врегулювання?

Андрій Магера: Чисто із суб'єктивного погляду мені не подобається ця реклама, яка є, ні зараз, ні під час виборчого процесу. Я думаю, що є сенс на рівні нового виборчого закону чи Виборчого кодексу врегулювати той аспект, що будь-яка зовнішньополітична реклама має бути заборонена. Але для цього має бути рішення парламенту. Тільки на основі законодавчого акту такі новели можна запроваджувати в життя. Як це робити? Оскільки зараз іде державне фінансування політичних партій, треба думати, куди їм використовувати ці кошти. Партії повинні мати можливості розвивати свої осередки. Вони мають нарешті ставати партіями європейського зразку.

Прослухати повну версію розмови

Андрій Магера: "Політичну рекламу мають використовувати лише під час виборчого процесу"

Новини по темі