Ілюстративне фото із сайту Pixabay
"Мобільні оператори мають дбати про стійкість своїх мереж"
Чи виконали мобільні оператори рішення держави про безперебійну роботу мереж протягом визначеного часу в разі відсутності електропостачання внаслідок російських атак?
Якість мобільного зв’язку покращилася. Прикро, що мобільні оператори, маючи 60% прибутку, не подбали заздалегідь про стійкість своїх мереж. Стійкість мереж – це передусім обладнання, акумулятори, генератори і люди, які будуть це обслуговувати. Чомусь один сегмент операторів, який у нас у будівлях, про це подбали, і вони можуть тримати свої мережі три доби без світла, то мобільні оператори замість того, щоб дбати про свої мережі, побігли до Європейської бізнес-асоціації, Американської торговельної палати, почали писати листи, як їх "придушують". Це ганебна історія. Окрім того, що ці оператори заробляють зараз кошти, вони мають дбати під час війни про стійкість своїх мереж. Сподіваємося, що парламент ухвалить закон про підвищення контролю та відповідальності таких операторів зв’язку, незважаючи на всі їхні листи. Оператори зв’язку – це критично важливий ланцюжок комунікації в екосистемі нашого суспільства і вони повинні дбати про стійкість своїх мереж. Інакше нехай приходять інші оператори зв’язку, які вміють це робити.
Прибрали мита на акумулятори і генератори. Аварійно-відновлювальні бригади можуть бронюватися на сто відсотків
Тобто, це буде вписано в умови ліцензії?
Так, у нас є два законопроєкти, які передбачають, що ці вимоги будуть вписані в умови ліцензії. Зараз оператори намагаються лобіювати, щоб збити ці законопроєкти. Парламентаріїв обрали сюди не оператори, а суспільство і вони повинні робити усе для суспільства, а не для операторів. Ми повинні дбати про те, щоб наші громадяни мали зв'язок у прифронтових і сільських місцевостях і могли зателефонувати до ДСНС, поліції, медичних закладів тощо. Або тоді оператори мають чесно визнати, що вони це не вміють і не можуть зробити. У будь-якому разі цей законопроєкт потрібно ухвалювати, оскільки це питання часу. Росія не відмовилася від руйнації енергетичної системи, тому якщо потрібно тримати 72 години, то потрібно тримати. Зі свого боку, ми будемо намагатися зменшити їм податкове навантаження. Вже були прибрані мита з акумуляторів і генераторів. Завдяки Міністерству цифрової трансформації ті ж самі аварійно-відновлювальні бригади зараз можуть бронюватися на сто відсотків. Тобто, з боку держави ми робимо все, але чомусь бізнес не стає партнером для держави і для нашого суспільства.
Олександр Федієнко. Фото: facebook.com/FediiencoAlexandr
"Технологія VoWiFі мала би сенс 5-7 років тому"
Що таке технологія VoWiFі? І як нею користуватися звичайним користувачам? Чи потрібно щось переналаштовувати у смартфонах?
Цю технологію запустили не всі оператори, а один чи два. Вона працює через додаток. Принцип роботи дуже простий: якщо ви перебуваєте в зоні роботи якогось Wi-Fi якогось іншого оператора і цей оператор має домовленості з відповідним мобільним оператором, тоді ваш дзвінок через цей додаток на інший номер цього оператора може бути термінований через мережу Wi-Fi. Водночас я не розумію піару на цій послузі, оскільки 90% користувачів вже перейшли у месенджери. Тому ця послуга дуже відстала з часом і впровадженням. Вона мала б сенс років 5-7 тому.
"Питання не в тому, що немає акумуляторів. Оператори не бажають їх встановлювати"
Наскільки операторам дорого закуповувати обладнання? Можливо, оператори чекають на ще більші поступки від держави?
Це звісно дорого, але нас не вчора почали обстрілювати. Це елемент ризико-орієнтованого менеджменту, коли їхні фахівці із рикизів рік тому мали прийти і сказати, що потрібно підняти стійкість мережі. Потрібно заживати не всю мережу, а лише 60%. За рік вони точно могли це зробити за рахунок своїх прибутків. Тому це схоже на те, що немає бажання розлучатися зі своїми грошима. Питання не в тому, що немає акумуляторів, питання в тому, що оператори не бажають їх встановлювати. Мобільні оператори крупних гравців пролобіювали те, щоб знищити крупний і середній бізнес. Це зміна форми оподаткування зі спрощеної на загальну. Проте маленькі та середні оператори не піднімають ціни. Вони перейшли на загальну форму оподаткування, але ціни не піднімають. Тоді на якій підставі це роблять великі оператори? Можливо потрібно згадати про регулятор на цьому ринку, аби він краще регулював це питання.
Якщо когось з великих операторів позбавлять ліцензії чи є охочі зі світового ринку зайти на його місце?
Нещодавно французи проінвестували в одну з компаній, відбулося поглинання певної компанії.
НАГАДАЄМО, ЩО УКРАЇНСЬКЕ РАДІО ― ВІДКРИТИЙ МАЙДАНЧИК ДЛЯ ДИСКУСІЙ. ОПЕРАТОРИ МОБІЛЬНОГО ЗВ’ЯЗКУ ТЕЖ МОЖУТЬ ВИСЛОВИТИ СВОЮ ДУМКУ ЩОДО БЕЗПЕРЕБІЙНОЇ РОБОТИ МЕРЕЖ У РАЗІ ВІДСУТНОСТІ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ.