Морозиво має бути "теплим" — технологиня

Морозиво має бути "теплим" — технологиня

"Можливо, я вас здивую, але морозиво, яке ви їсте, має бути "теплим". Це зауважила в ефірі Українського Радіо у Всесвітній день морозива технологиня з виробництва цього продукту Ольга Байсара. При цьому вона воліє не використовувати щодо морозива слово "корисне". "Морозиво, насамперед, це насолода", – наголошує технологиня. Також Ольга Байсара розповіла про склад морозива, про те, з чого його роблять. Чи є на українських полицях натуральний продукт? Чому не варто купувати морозиво яскраво-блакитного кольору? Чи не дурять виробники споживачів змістом упаковки?

0:00 0:00
10
1x

Ілюстративне зображення із сайту Pixabay

Морозиво, насамперед, це насолода

На скільки корисний цей продукт?

Я б не використовувала щодо морозива слово "корисне". Морозиво, насамперед, це насолода.

Ангіну, кажуть, можна ним лікувати...

Це, до речі, абсолютна правда. Ангіну справді корисно лікувати морозивом, і це навіть лікарі рекомендують робити. Якщо болить горло, треба з'їсти морозиво, нічого поганого від цього не буде. Головне, обрати більш жирне морозиво. Можливо, я вас здивую, але морозиво, яке ви їсте, має бути "теплим". Тобто, коли ви починаєте їсти морозиво, воно не повинно обпікати холодом. Воно не повинно бути льодяним. Тоді від нього буде дійсно тільки насолода. А від насолоди починають вироблятися гормони щастя. В цьому його додаткова користь.

Морозиво – багатокомпонентний продукт

Розкажіть про склад морозива, про те, з чого його роблять. Чи є на наших полицях натуральний продукт?

Слово "натуральний" – це для мене тригер. Тому що натуральним може бути, наприклад, яблуко, яке ми зриваємо в своєму саду. Термін "натуральний" можна застосовувати тільки до однокомпонентних продуктів, які не проходили ніякої обробки – ані термічної, ані заморожування. Про морозиво це важко сказати, бо морозиво – це багатокомпонентний продукт, який дійсно складається із натуральних інгредієнтів. Адже, якщо взяти походження кожного інгредієнту, то ми побачимо, що молоко – від корови, цукор – із буряка. Тобто це все дійсно натуральне, але саме морозиво – це багатокомпонентний продукт. І в терміні зберігання в 2 роки, на що часто вказують покупці, нічого поганого насправді немає. Якщо, звісно, морозиво зберігається за правильних умов: а це температурні режими, відсутність сонячних променів та перепадів з електрикою. Якщо воно правильно зберігається, правильно транспортується, то з ним нічого поганого не відбудеться.

"Я б не купувала морозиво яскраво-блакитного кольору"

На що звертати увагу у складі морозива, купуючи його?

Я б не купувала морозиво яскраво-блакитного кольору. Але це не стосується індустріальних виробників. Зазвичай оце надмірно яскраве морозиво – це показник того, що до його складу входять синтетичні барвники. Таке надмірно забарвлене морозиво дуже сильно люблять діти. Якщо ви бачите у вітрині морозиво яскравого неба, одразу зрозуміло, що це не натуральний барвник. За всіма трьома стандартами, які діють в Україні на законодавчому рівні, які регулюють технологію та інгредієнти, це те, що заборонено для використання. Синтетичні барвники в морозиві і взагалі в молочній продукції заборонені. Але на неіндустріального виробника я вплинути не можу. Це просто якісь виробники, які просто щось роблять, купують якісь пасти за кордоном і називають це морозивом. Це просто обман споживача.

Кожен напис, кожна кома, кожен інгредієнт проходить перевірку

Це ми зараз говоримо про зовнішній вигляд. А якщо звертати увагу на упаковку, чи достатньо напису "виготовлено з натурального молока чи вершків"?

Я не хочу розвіювати якісь міфи, але скажу так. Індустріальні виробники – це люди, які дуже серйозно ставляться, насамперед, до маркування. На великих підприємствах дуже часто є відділ контролю, який займається тільки маркуванням. Буквально кожен напис, кожна кома, кожен інгредієнт проходить перевірку. Тому якщо таке морозиво є в наших мережах, на нашому ринку, то я впевнена, що з ним все гаразд. Звичайно, зустрічаються ті, які намагаються споживача надурити. Я в своєму житті бачила морозиво дуже маленького виробника, який дуже локальний, але й дуже амбітний, як він сам про себе каже. І у них було написано на упаковці, що в їхньому морозиві немає інгредієнтів з індексом Е. Але, як стабілізуючу систему вони вказують желатин, пектин і агар-агар. Втім, якщо желатин назвати желатином, це не означає, що він не має індексу Е. Тому всі ці написи мають бути підтверджені документами.

Кожен споживач може звернутися на гарячу лінію, і йому будуть надані протоколи. Якщо це дійсно нормальний адекватний виробник. Якби більшість виробників намагалися щось сфальсифікувати, наш продукт не був би так широко представлений не тільки в Європі.