"Я більш, ніж впевнений, що виробники впораються" — Данілов про мільйон дронів в Україні

"Я більш, ніж впевнений, що виробники впораються" — Данілов про мільйон дронів в Україні

"Я більш, ніж впевнений, що наші виробники впораються з таким завданням". У цьому переконував в ексклюзивному коментарі Українському Радіо секретар РНБО Олексій Данілов, коментуючи заяву президента Володимира Зеленського, що наступного року в Україні буде вироблено мільйон дронів для ЗСУ.

0:00 0:00
10
1x

Олексій Данілов. Фото: РНБО

Олексій Данілов повідомив, що все більше і більше компаній долучається до цього процесу, проходять відповідну перевірку, сертифікацію і вступають до лав виробників дронів. "Я думаю, що після цієї війни наші компанії будуть одними з перших у світі фахово відносно БПЛА", – зауважив секретар РНБО. І додав: мільйон дронів – насправді це не така вже й велика цифра для фронту. Якщо робити розподіл на 12 місяців, то це 80 з невеличким тисяч на місяць. Це не так багато на ту лінію фронту, яку ми на сьогодні маємо, констатував секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов. І тому нарощування виробництва безпілотників є дуже важливим завданням для України. 

Міністр із питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін заявив, що випуск наступного року мільйону дронів – "це мова тільки про FPV дрони. Вже в грудні ми виробляємо більше 50 тис FPV дронів. Окрім FPV дронів ми вже спроможні виробити наступного року більше 10 тис ударних дронів середньої дальності (сотні км), та 1000+ дронів з дальністю за 1000 км". І як запевнив Олександр Камишін, усі виробничі спроможності для виконання такого завдання готові, контрактація на 2024 рік розпочинається. 

Також міністр із питань стратегічних галузей промисловості України зауважив: "Заява Президента про мільйон дронів запустила дискусію про важливість дронів, достатність заявленого мільйону, доктрини застосування, та спроможностей по виготовленню боєприпасів для дронів. По боєприпасах для дронів – спроможності для їх виробництва в нас є. Дерегуляція в цьому сегменті дала розвиток багатьом новим виробникам. Ми зараз маємо більше 50 виробників боєприпасів для дронів, як державних так і приватних, здатних виробляти боєприпаси вагою від 300г до 10 кг, різних видів. Нова команда Міноборони зараз активно проводить випробування нових виробів і доволі швидко ставить на озброєння боєприпаси для дронів. Почалась системна контрактація. Боєприпаси для дронів мають вироблятись в заводських умовах, а не в окопах. І заводи до цього готові", – запевнив Олександр Камишін.

Мільйон дронів власного виробництва для України – абсолютно реальні цифри, переконує співзасновник проєкту Drone.ua Валерій Яковенко. В ефірі Українського Радіо він зазначив, що "у нас напевно буде набагато більше, ніж мільйон дронів наступного року". Бо виготовлять мільйон лише FPV-дронів. А йдеться також про десятки тисяч дронів різного класу. Зокрема, про безпілотники, здатні працювати на дистанціях понад 100 кілометрів і не лише в повітрі. За словами Яковенка, зараз "Україна формує певну технологічну революцію" у сфері робототехніки. Тож "можемо говорити, що протягом наступного року ми 100% побачимо, як українське обладнання максимально локалізується, починаючи з найпростіших компонентів (корпусів, композитних матеріалів), і закінчуючи тепловізійними модулями, камерами та лінзами".