Ілюстративне фото: Державна прикордонна служба України
Щодня кордон перетинають 70-80 тисяч осіб в обох напрямках
— Війна внесла зміни в роботу Прикордонної служби перед великими святами. Що потрібно знати тим, хто виїздить або заїжджає до України?
― І літній період, і період новорічно-різдвяних свят — це, звісно, збільшення пасажиро-транспортного потоку. Це ми фіксували і влітку цього року, і взимку ― з 2022-го на 2023-й рік. Станом на зараз ми не відзначаємо динаміки збільшення. В осінні місяці, навпаки, була тенденція зменшення пасажиропотоку у порівнянні з літнім періодом. Наразі близько 70-80 тисяч осіб перетинають кордон в обох напрямках. У вихідні кількість перетинів кордону громадянами може сягати 85 тисяч осіб за добу в обох напрямках. При цьому ми не фіксуємо переваги ані виїзду з України, ані в'їзду в нашу країну. Але попереду новорічно-різдвяні свята.
Андрій Демченко. Фото: УНІАН
У новорічно-різдвяний період очікують 120 тисяч охочих перетнути кордон в обох напрямах
— Чи збільшиться кількість охочих перетнути кордон?
― Якщо аналізувати попередні роки, люди планують збільшення кількості перетинів кордону. Відтак, скоріш за все, вже з наступного тижня ми почнемо спостерігати поступове зростання кількості осіб, які плануватимуть чи захочуть перетнути державний кордон України. Аналізуючи новорічно-різдвяні свята з 2022 на 2023 рік, то чіткого розподілу, чи винятково збільшилась перевага в'їзду, чи перевага виїзду, не буде. Буде поступове збільшення в обох напрямках — як на в’їзд, так і на виїзд. Попередній період показував, що кількість перетинів може зрости до 100-120 тисяч осіб за добу — у різні дні по-різному. Але в пікові дні це може бути 120 тисяч осіб за добу в обох напрямках. Ми до цього готуємося. І при збільшенні осіб, які планують перетнути кордон, зросте і кількість прикордонних нарядів та інспекторів ДПСУ, які забезпечуватимуть оформлення людей на кордоні. Посилення пасажиро-транспортного потоку — це і збільшення черг — як на в'їзд в Україну, так і на виїзд за межі України. Тому в цьому випадку я раджу людям цікавитися інформацію про стан завантаженості пунктів пропуску. Якщо говорити про напрямок виїзду з України, то така інформація публікується на сторінці нашого західного регіонального управління у Фейсбук. Кожні три години подається така інформація, щоб люди розуміли, де який пункт пропуску найбільш завантажений, і обирали собі найменш завантажені напрямки, щоб зменшити для себе час очікування на проходження контрольних процедур. Щодо в'їзду в Україну, таку ж інформацію публікують служби інших держав.
— Щодо пасажирів, чи з'являться нові правила, обмеження чи додаткові послуги?
― Правила перетину кордону визначені постановою уряду №57, і наразі продовжують діяти обмеження відносно чоловіків-українців у віці від 18 до 60. Інших змін щодо правил перетину кордону не передбачається.