Українського радіо
Дві події в китайській історії, рознесені в часі, але пов'язані між собою - культурна революція 1966-1976 років та різанина на площі Тяньаньмень у Пекіні. Аналізуємо разом із кандидатом історичних наук, доцентом кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету Київського національного університету імені Шевченка Володимиром Урусовим.
Брати Шептицькі — це видатні постаті в історії України та Польщі. А Йосип Сліпий — наступник митрополита, без жертовності й служіння якого не відродилася б УГКЦ. Згадуємо про Андрея Шептицького, його братів Станіслава — генерала Війська Польського, отця Климентія — праведника народів світу, а також про нащадків цього роду. Звільнення Йосипа Сліпого з сибірського заслання — це низка політичних компромісів і високої міжнародної політики. Гість — проректор Українського Католицького університету, директор Інституту історії церкви Олег Турій.
Про диверсійні атаки російських спецслужб на різні об'єкти оборонної промисловості та енергетичної інфраструктури в Європі, про "сплячих" агентів, відбиття подібних атак. Гість — Василь Богдан, ветеран Служби зовнішньої розвідки України, генерал-лейтенант.
Сторінки недавньої історії Сирії. Згадаємо засновників партії БААС, зауважимо, чи важливо, що вони були переважно військовими, проаналізуємо як трансформувалася її партійна ідеологія. Розкажемо про алавітів і тих, хто був до батька і сина Асадів. І все це разом із сходознавцем, науковим співробітником Фрайбурзького університету в Німеччині Михайлом Якубовичем.
В України та Ірландії дуже багато спільного. Ірландцям не треба розповідати, що таке голод, бо країна пережила Великий Голод у середині ХІХ століття. Ірландці знають, що таке колоніалізм і національно-визвольна боротьба. Ірландці мріють про об'єднання своєї країни. Про всі історичні паралелі говоримо з кандидаткою історичних наук, співдиректоркою Українського громадського центру культури та інтеграції "Калина" в Ірландії Олесею Житковою.
Сьогодні в центрі уваги — російська пропаганда. Як вона працювала в 90-ті, як діє зараз. Особливо ганебно роспропагандисти поводяться з історією не лише України, а й Грузії та Ічкерії. На власному досвіді в цьому пересвідчилася гостя програми, журналістка Ічкерія-Ньюс, спецпредставниця прем’єр-міністра Чеченської республіки Ічкерія Ахмеда Закаєва з особливих доручень Інна Курочкіна.
Сьогодні в центрі нашої уваги буде Арктика. Чому Китай і росія спільно патрулюють в Північному Льодовитому океані. Бо варто пам'ятати, що згідно з міжнародним правом, Північний полюс і прилеглий до нього регіон Північного Льодовитого океану не належить жодній країні. Гість — Михайло Гончар, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ".
В листопаді 1963 року в Далласі було вбито 35-го президента США Джона Кеннеді. Що він встиг зробити за свій неповний президентський строк? Чому матеріали щодо його смерті й досі частково засекречені? Яким був політиком? Який спадок залишив? Гість — Олександр Цветков, український дипломат, доктор історичних наук, професор кафедри міжнародних відносин факультету права та міжнародних відносин Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.
Гендерна рівність, права жінок у світі та в Україні. Про певні гендерні перекоси в розвинених країнах, наскільки це впливає на життя, політику, соціальне становище жінок і чоловіків. Гостя — Марина Вороніна, кандидатка історичних наук, доцентка кафедри всесвітньої історії Харківського національного педагогічного університету імені Г.Сковороди.
Про Ефіопію, єдину країну континенту, яка ніколи не була колонією, про її війни, кордони і штучний голод у 1984-1987 роках — Сергій Сингаївський, письменник і перекладач. Саме в ці роки пан Сергій працював військовим перекладачем у Ефіопії.