"Ми отримаємо десятки мільярдів доларів" — Невмержицький про перспективи дії "митного безвізу"

"Ми отримаємо десятки мільярдів доларів" — Невмержицький про перспективи дії "митного безвізу"

Денис Шмигаль заявив, що Україна отримає "митний безвіз" з ЄС вже до кінця року. 25 серпня Об’єднаний комітет Конвенцій про спільний транзит та спрощення формальностей ухвалив офіційне рішення запросити Україну приєднатися до них із 1 жовтня. Україна стане 36 державою-учасницею цієї конвенції. Що означає для України "митний безвіз"? Як ним зможуть скористатися підприємці? Як це вплине на нашу економіку? Про це розповів слухачам Українського радіо фінансовий експерт Євген Невмержицький.

0:00 0:00
10
1x

Що означає "митний безвіз" для України

"Для України це дуже важливе рішення, надважлива пільга і потужні можливості. Україна має скористатися цими можливостями у повному обсязі. Це не лише економія і заощадження для українського бізнесу. Наш експорт ще досі перебуває на дуже низькому рівні, незважаючи на те, що з року в рік він лише зростає. Український експорт продукції до ЄС становить 40%. І це всього декілька відсотків від нашого ВВП. Уряд має підтримувати український бізнес, щоб наші товари були конкурентноздатними. І максимально спрощувати всередині країни експорт українських товарів з доданою вартістю. 

Україна є найбільшим експортером зернових. А це є сировина і, відповідно, товар із низькою доданою вартістю. Із зернових можна виробляти продукцію і експортувати в ЄС вже готові вироби. І тут Україна, щоб скористатися цими можливостями "митного безвізу" в повному обсязі, мала б підтримувати український бізнес. І мала б запроваджувати пільги для українських виробників, що виробляють продукцію на експорт. А з іншого боку, встановлювати пільги для іноземного бізнесу, для західного бізнесу у переробці української продукції. Щоб підприємства могли експортувати українську продукцію без мита. Це створювало б додаткові робочі місця, наповнювало бюджет України і вплинуло б на стабілізацію гривні.   

Щоб економіка була ефективною, уряд зобов'язаний був і без цих пільг робити більше сприятливі умови щодо ведення бізнесу. Під час війни це критично важливе завдання для обороноздатності країни. Тому не варто чекати на якість потужні зміни. Війну виграють не тільки солдати, а й економіка. 

Чому ми збільшуємо податки і створюємо жорсткий бюджет? Якщо ми мали б розробляти ефективний бюджет для того, щоб все суспільство було налаштоване на досягнення перемоги, на наповнення бюджету грошима, щоб вони могли йти на обороноздатність. 

Ми в рази можемо збільшити експорт продукції. Треба створити лише умови. Натомість ми маємо облікову ставку у 25%, що діє, як зашморг для нашої економіки. Ця ставка в сто разів є більшою, ніж в ЄС, тому вона і працює проти економіки. 

Мають бути створені державні програми для сприяння розвитку бізнесу. Це пільгове кредитування, зменшення податків або скасування податків, припустимо, на прибуток, скасування митних зборів з України на ввезення технологій  і обладнання. Це підтримка бізнесу шляхом цільових програм у бюджеті. Якщо ми це зараз зробимо, то в рази збільшимо надходження валютних коштів в економіку України. І тоді Нацбанк буде мати можливість стабільно підтримувати курс гривні". 

Як буде розвиватися український бізнес після отримання митного безвізу

"Перший варіант розвитку. Все залишиться так, як є. Держава не буде підтримувати широкомасштабним шляхом українский бізнес, і експортувати продукцію будуть ті, хто спромігся цього досягти на даний період часу. Україна отримує додаткові кошти, як заощадження, які будуть нараховуватися сотнями мільйонів доларів. Це буде корисно для економіки України, але суспільство цього не побачить. Зараз експортом може займатися лише великий бізнес і ті, хто твердо стоїть на ногах. А таких є мало. 

Другий варіант розвитку. Якщо держава застосовує ті заходи впливу для покращення інвестиційного клімату і сприяння розвитку бізнесу, ми отримаємо десятки мільярдів доларів. Ми можемо отримати додатковий прибуток в українську економіку. Це буде додаткова сплата податків українськими підприємствами, це буде створення робочих місць, це наповнення бюджету, стабілізація гривні".

Фото: уніан

Останні новини
Премія Конрада має вагу і в Україні, і в Польщі ― Ярослав Ґодун
Премія Конрада має вагу і в Україні, і в Польщі ― Ярослав Ґодун
Браян Орута: Під час великої війни Африка звернула більше уваги на Україну
Браян Орута: Під час великої війни Африка звернула більше уваги на Україну
ЗСУ знищують 8 із 10 одиниць ворожої бронетехніки — Федоренко про бої на Куп'янщині
ЗСУ знищують 8 із 10 одиниць ворожої бронетехніки — Федоренко про бої на Куп'янщині
Промінь рекомендує: SKRYAGA з треком "Напиши в Телеграмі"
Промінь рекомендує: SKRYAGA з треком "Напиши в Телеграмі"
Із 500 декларацій у 222 є ознаки недостовірності, незаконного збагачення, необґрунтованості активів ― НАЗК
Із 500 декларацій у 222 є ознаки недостовірності, незаконного збагачення, необґрунтованості активів ― НАЗК
Новини по темі
Влада Грузії торгуватиметься із Заходом – Панченко про підсумки виборів
Законопроєкт "Про основні засади житлової політики" можуть внести до Ради в липні – Шуляк
"Вісь зла" має обмежені можливості надання снарядів Росії — Грабський
"Польща зробить все можливе, щоб прискорити переговори про вступ України в ЄС" — Посол Польщі в Україні
"Вся країна зараз витрачає 12 ГВт потужності" ― Харченко про масштаб втрати 8 ГВт електрогенерації