war

"Креативна Європа" ініціювала медійний конкурс: як взяти участь

17.08.2022 р., 11:16

Від програми ЄС "Креативна Європа" відкрито 4 конкурси для підтримки медійних та журналістських організацій в Україні: журналістські партнерства, інноваційні лабораторії, медійні ради та професійні стандарти, механізм швидкого реагування. Більше про це в ефірі радіо "Культура" розповів завідувач національного бюро програми ЄС "Креативна Європа" в Україні Ярослав Дяків.

На кого розраховані програми

Це стандартні конкурси для "Креативної Європи". Журналістські партнерства та інноваційні лабораторії були минулого року, тобто цього року вони повторюються. Водночас медійні ради та професійні стандарти й механізми швидкого реагування — це досить нові конкурси. Вони вперше з'явились під таким іменем.

Ці програми насамперед для українських медійних організацій. Це ЗМІ та агенції, пов'язані з медіа. Журналістські партнерства, медійні ради та професійні стандарти й механізми швидкого реагування суто для журналістів. Водночас інноваційні лабораторії не лише для журналістів, а й для представників інших напрямків, зокрема ІТ-сфери чи креативних індустрій.

Наразі відкриті лише ці чотири конкурси. З вересня планується новий сезон, і ми чекаємо на офіційні заявки від Єврокомісії про оголошення нових конкурсів для нового сезону, а також спецпрограм для України. Наразі цієї інформації ще немає.  

Хто може взяти участь у конкурсі

Обмежень немає. Це можуть бути представники як державних, так і комерційних організацій. Але головна умова всіх цих чотирьох конкурсів, які наразі відкриті — це створення консорціумів. Тобто наші заявники з України мають бути в партнерстві з європейськими організаціями. Тож самі особисто податись не можуть. Якщо в нас в Україні будуть потенційні заявники, то їм в першу чергу потрібно буде знайти партнера в Європі. 

Це основна умова, яка, можливо, буде обмежувати багатьох. Тому що знайти партнера — це реальна задача, але не зовсім проста. Тому що потрібно зв'язатися з європейськими організаціями і домовитися з ними про спільну участь, про проєкт і подаватись.  Зараз європейські організації дуже відкриті до партнерства з українськими організаціями, розуміють ситуацію в Україні з війною, тому складнощів в пошуку або у створені партнерства немає. Головне — звертатись. Решта умов стандартні. 

Про фінансування

Бюджети на проєкти розподіляє Єврокомісія. Тобто якщо українські заявники будуть подаватися з європейськими партнерами, вони вже між собою самі домовляються про те, хто і в якій ролі бере участь, а також в якій кількості. Тобто бюджет вони між собою розподіляють залежно від потреб і діяльності,  яку вони планують.

Більше про опис кожного конкурсу, бюджети та вимоги до заявок повідомляється на сайті "Креативної Європи" в розділі "Міжсекторальна співпраця".

Фото: creativeeurope.in.ua

"Креативна Європа" ініціювала медійний конкурс: як взяти участь

Новини по темі