war

Журналіст про посилення мобілізації на Луганщині: "Знову проводять рейди, хапають людей на вулицях і пляжах..."

7.07.2022 р., 12:36

На окупованих територіях Луганщини посилилась примусова мобілізація, зокрема шляхом залучення чоловіків на роботу на підприємствах. Більше про ситуацію в регіоні розповів журналіст Суспільного.

Програма:

Про ситуацію на Луганщині

Бої за Луганщину ще тривають. Незважаючи на те, що міністр оборони Росії Шойгу доповідав Путіну про те, що Луганська область повністю захоплена, але це не повністю відповідає дійсності. Основні міста наразі окуповані, але за декілька селищ на межі області, ще йдуть бої. І Генштаб українського війська, і влада регіону заявляють, що поки окупувати всю територію Луганської області російським військам не вдалося.

Після захоплення Сєвєродонецька там намагаються встановити свою владу. Спочатку було призначено коменданта. Він серед місцевих, жив у місті до 2014 року, а потім з батьками втік до Москви, а згодом вступив на службу до незаконних формувань і має 9 класів освіти. Вчора, як повідомляють пропагандистські ЗМІ, у місті з’явився новий мер — Микола Моргунов. Це досить відома постать ще до 2014 року. Він був членом "Партії регіонів" та мером Брянки, майстром освоювати гроші. Брянка — це одне з міст, де після закриття шахт на початку 2000-х впроваджували програму підтримки такої території, виділяли гроші на створення робочих місць та підприємств, які мали замінити закриті шахти. Туди спрямовували багато грошей, і вони всі кудись зникали, тому що ніяких суттєвих змін у Брянці не було. 

У захоплених містах, зокрема Сєвєродонецьку та Лисичанську,  обіцяють, що відновлять навчання в школах, шукають працівників для відновлення інфраструктури, але це дуже складно, адже майже всі працівники комунальних підприємств виїхали. Що стосується взагалі інфраструктури, українська влада регіону заявляє, що відновити інфраструктуру у цих містах буде неможливо. Принаймні до цієї зими, адже там вона знищена на 90%. Немає ані світла, ані вони, ані газу, ані зв'язку і незрозуміло, яким чином це можливо відновлювати.

Про примусову мобілізацію 

У мене поки що не було такої інформації, щоб на новоокупованих територіях вже мобілізували чоловіків. Якщо подивитися на Сєвєродонецьк та Лисичанськ, то там залишилося здебільшого населення старшого віку, і там мобілізаційний ресурс невеликий. Але якщо люди почнуть активно повертатися, погоджуватися працювати на підприємствах, то ризик того, що їх мобілізують дуже великий. На частині Луганщини, яку окупували з 2014 року, там, безумовно, йде посилення мобілізації. Знову проводять рейди, хапають людей на вулицях та пляжах. Тому якщо не буде вистачати того ресурсу, то і на новоокупованих територіях почнуть хапати людей та відправляти їх у незаконне військо.

Про діяльність партизан 

На Луганщині партизанський рух не так був розвинений, як на Херсонщині або в Запорізькій області. Це пов’язано насамперед з тим, що окупація відбувалася з дуже сильними боями. І ті, хто міг чинити опір, чинили його у війську. Зараз здебільшого в окупованих містах з’являються листівки з погрозами окупантам. Також є люди, які роблять написи на стінах зі словами: "Чекаємо на Збройні сили України" і "Окупанти тікайте додому". Крім того, неповнолітні люди зривають прапори в одному з населених пунктів на півночі Луганщини. Водночас найбільший внесок партизан — це передавання координат складів боєприпасів та скупчення військової техніки росіян. 

Фото: armyinform.com.ua

Журналіст про посилення мобілізації на Луганщині: "Знову проводять рейди, хапають людей на вулицях і пляжах..."

Новини по темі