war

Чи буде дефіцит або суттєве зростання цін на овочі та фрукти ― коментує експертка

24.05.2022 р., 13:59

У південних регіонах України точаться активні бойові дії, а частина територій наразі під окупацією. Які овочі та фрукти цьогоріч будуть у дефіциті та як зростуть ціни ― про це в ефірі Українського радіо розповіла Світлана Литвин, аналітикиня асоціації "Український клуб аграрного бізнесу".

Про вплив бойових дій на виробництво овочів

"На жаль, частина територій, які спеціалізуються на виробництві овочів та фруктів, перебувають під тимчасовою окупацією. Насамперед, це Херсонська та Запорізька області. Саме на Херсонщину припадає левова частка виробництва овочів в Україні. Однак доброю новиною є те, що для українського ринку характерна висока частка виробництва овочів та фруктів у домогосподарствах людей, тобто на присадибних ділянках. Завдяки цьому зростання цін не буде аж таким відчутним, бо не очікується великого дефіциту. Винятком можуть стати лише деякі категорії овочів, наприклад, перець солодкий або ж баштанні культури, які не вдасться замінити, вирощуючи в інших регіонах України. Наші аграрії завжди тримають руку на пульсі ринкової ситуації ― розуміючи, що є окупація територій, вони почали збільшувати власні насадження овочів, таким чином створюючи продовольчу безпеку країни і забезпечуючи собі гарантований збут".

Про подорожчання овочів та фруктів

"Зараз  спостерігаємо доволі високі ціни на ранні овочі. Річ у тім, що в мирний час велику частину ранніх овочів ми імпортували з Туреччини морським шляхом. Зараз вони також приходять на український ринок, але їхній шлях значно довший через західні кордони, що відображається на ціні. Овочі, які надходять від українських тепличних господарств, також зросли в ціні за рахунок зростання вартості енергоносіїв. Проте, коли підуть овочі відкритого ґрунту, то ціни, звісно, почнуть падати. На жаль, порівняно з минулим роком, ми відчуємо зростання рівня цін на 10-15 відсотків, однак говорити про подвоєння ціни на основні овочі не доводиться".

Фото: pivdenukraine.com.ua

Чи буде дефіцит або суттєве зростання цін на овочі та фрукти ― коментує експертка

Новини по темі