war

"88 % японців підтримують Україну і вірять в те, що саме Росія винна в цій агресії" — Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії

21.04.2022 р., 16:35

Вчора прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда анонсував виділення Україні кредиту у розмірі 300 мільйонів доларів. Про це він зазначив в рамках відеоконференції лідерів G7. Також високопосадовець розповів про новий пакет санкцій проти Росії. Українське радіо вирішило поспілкуватися з Надзвичайним та Повноважним Послом України в Японії Сергієм Корсунським про те, чому Японія активно виступає на боці України та в якому стані відносини країни сонця, що сходить, із Росією.

Програма:

"В Україні ні для кого вже не є таємницею, що Японія є однією з найпотужніших країн, яка підтримує Україну. За нашими підрахунками вже запроваджено десять хвиль санкцій, вперше в історії Японії надана допомога невійськового характеру, але для ЗСУ, — фінансові ресурси. Також спочатку була озвучена сума кредиту на підтримку України в 100 мільйонів доларів, проте вчора прем’єр-міністр Японії проголосив, що вона буде збільшена до 300 мільйонів", — розповів Сергій Корсунський.

За його словами, не існує дня, коли б Японія не робила якийсь черговий крок на підтримку України: "Вчора також було проголошено про надання до тисячі комплетів хімзахисту та спеціальних дронів, які будуть використовуватися для цих цілей. І так постійно: політика Японії дуже системна, послідовна".

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії також розповів про давній конфлікт між Росією та Японією, який також може впливати на ставлення країни сонця, що сходить, до України:

"Після Другої світової війни, незважаючи на те, що були порушені умови капітуляції, Радянський Союз окупував чотири острови Курильської гряди, звідти було виселено 17 тисяч японців, які там проживали. Все це було анексовано". 

"Був певний час, коли Японія була не в позиції вести переговори стосовно їх повернення, але з 1956 року наполегливо робилися кроки, щоб довести юридичну безпідставність кроку СРСР, а потім — Росії. Росія, звісно, використовувала ці переговори для того, щоб витягувати з японців інвестиції, політичні кроки на свою користь. Прем’єр-міністр Японії 27 разів зустрічався з Путіним — це класичний приклад неймовірних зусиль, які були витрачені на ці цілі безрезультатно. Прем’єр-міністр Йосіхіде Суґа не приділяв цій темі такої великої уваги через ковід та олімпіаду в Токіо, тому був сконцентрований на внутрішній політиці. Але нинішній прем’єр Кісіда зайняв дуже серйозну позицію з цього питання і війна проти України спонукала Японію до більш активної зовнішньої політики. Результатом стало те, що прем’єр-міністр Японії заявив про суверенітет Японії над північними територіями — чотирма островами. Наслідками цього стало зустрічне рішення Росії припинити мирні переговори, потім Японія була включена в список недружніх країн, далі — пішла ціла низка санкцій. На сьогоднішній день відносин між Росією та Японією фактично не існує: жодних контактів, візитів, за виключенням дуже маргінальних речей, які стосуються вилову риби", — зазначив Сергій Корсунський. 

Разом з тим, експерт додав, що відносини з сусідами є надзвичайно важливими для Японії: "Принципова японська риса — це жити в мирі. Японці — це нація, яка після Другої світової дуже сильно переосмислила свою роль у цій війні, були зроблені зроблені відповідні трансформації як в законодавстві, так і в суспільстві, які роблять Японію однією із найбільш миролюбних країн світу. Водночас я б не сказав, що тут йдеться про страх, адже Японія має гарантії безпеки США, гарантії ядерної безпеки. Будь-який напад на Японією буде супроводжуватися дуже серйозною протидією Сполучених Штатів". 

"Цього року вперше буде переглядатися Стратегія національної безпеки Японії. Ми вже точно знаємо, що в цій стратегії окрема роль буде визначена для Китаю та Росії як таких, що несуть загрозу безпеці Японії з різних причин. Зараз 88 % японців підтримують Україну, вірять в те, що саме Росія винна в цій агресії. Тому уряд Японії нас підтримує, адже вони також враховують громадську думку. Крім того, ця країна підтримує нас не одноосібно: вона відіграє дуже серйозну роль в регіоні як лідер зусиль по підтримці України", — пояснив Корсунський. 

Наостанок високопосадовець додав, що для України зараз грає роль й те, що в Азії, крім Японії, Україну активно підтримують й Південна Корея, Сінгапур і Тайвань: "Це дуже важливо, бо після 2014 року Японія єдина ввела санкції, а тепер таких суб’єктів чотири". 

"Всі події, які відбуваються в світі, вплинути й на саму Японію. Зараз ця країна розглядає питання про збільшення бюджету на оборону, переглядає питання збройних сил та енергетичну політику — вони вже майже відмовилися від ядерної енергетики, але зараз йдуть розмови про повернення, аби зменшити залежність від зрідженого газу", — підсумував Сергій Корсунський.

Фото: 5 канал

"88 % японців підтримують Україну і вірять в те, що саме Росія винна в цій агресії" — Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії

Новини по темі