war

У Маріуполі окупанти зачистили від тіл загиблих всі вулиці, де не ведуться бої — Андрющенко

16.04.2022 р., 16:46

У Маріуполі російські військові зачистили від тіл загиблих всі вулиці, де не ведуться бої. Надалі вони планують почати ексгумацію тіл у приміщеннях. Про це в ефірі Українського радіо розповів радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

"Нам відомо, що всі вулиці, де не ведуться бої і де немає ризику потрапити під стрілецьку зброю, вже зачищені від тіл загиблих. І росіяни намагаються далі залучати людей до зачистки інших вулиць", — зазначив Андрющенко. 

За словами радника міського голови Маріуполя, наразі відомо про принаймні два місця, куди масово звозяться тіла загиблих, і там, скоріш за все, розташовані мобільні крематорії. 

"Ці місця дуже щільно охороняються, тому це ускладнює для нас отримання відео- або фотодоказів", — додав він. 

Андрющенко також зауважив, що окупанти мають намір почати ексгумацію поховань, які люди самі робили у дворах багатоквартирних будинків. 

"Як я розумію, росіяни спочатку збираються ексгумувати всіх на вулицях і захоронених у дворах, а наступним кроком збиратимуть тіла загиблих, які знаходяться в приміщеннях. І через це навіть є заборона на будь-які поховання загиблих, які залишилися в домівках. Враховуючи ступінь знищення Маріуполя, компактність проживання людей стала набагато щільніша, і окупантам це дуже легко контролювати. Адже хоч це і близько ста тисяч людей, але зараз вони мешкають на дуже обмеженій території", — сказав посадовець.

Зазначимо, 15 квітня міська влада Маріуполя повідомила, що російські війська почали ексгумацію тіл цивільних, похованих у дворах житлових будинків у місті. 

6 квітня влада Маріуполя заявила, що після міжнародного розголосу подій у Бучі на Київщині, у Маріуполі запрацювали мобільні крематорії, де спалюють тіла загиблих внаслідок російського вторгнення цивільних.

Фото Петра Андрющенка

У Маріуполі окупанти зачистили від тіл загиблих всі вулиці, де не ведуться бої — Андрющенко

Новини по темі