war

Окупанти вивезуть всіх чоловіків з Маріуполя до Новоазовська для посиленої перевірки — радник міського голови

16.04.2022 р., 16:03

Російські військові збираються зробити стовідсоткову перевірку усіх чоловіків від 18 років, які зараз залишаються у Маріуполі. Частину з них буде використано для примусової мобілізації до російського війська. Про це в ефірі Українського радіо заявив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

"Практично немає вікових обмежень. Від 18 років. Тобто, скоріше, буде йтись про те, чи може людина самостійно пересуватися або не може", — зазначив Андрющенко. 

Радник міського голови Маріуполя повідомив, що всіх чоловіків буде транспортовано у Новоазовськ для проведення посиленої фільтрації і розподілено на три категорії. 

Водночас пересування районами Маріуполя буде заблоковане. 

"Весь цей тиждень ми спостерігали, як в Маріуполі запровадили реєстрацію пропускної системи для пересування між районами міста. І зараз стає зрозуміло для чого це було зроблено. За нашою інформацією, райони міста будуть заблоковані один від одного блокпостами. Буде заборонене переміщення. І буде йти суцільна перевірка місць, де зараз розселилися люди або де вони укриваються", — сказав він. 

За його словами, тих маріупольців, які не пройшли фільтрацію, відправляють у тюрми на підконтрольних росіянам територіях.

"Доля частини людей, які мають чітку проукраїнську позицію, і не змогли досі покинути місто, буде невідома. Тобто ми знаємо, що в Докучаєвську та Донецьку є щось на кшталт тюрем, як-то "Ізоляція", куди потрапляють наші маріупольці, які не пройшли фільтрацію за критеріями. І ми думаємо, що саме туди і повезуть наших чоловіків", — прокоментував Андрющенко. 

Водночас Андрющенко наголосив, що "частину чоловіків більш молодого віку буде використано для примусової мобілізації так званої ДНР, тобто фактично російської армії, враховуючи, що сама мобілізація всередині (Росії — ред.) провалилася, а гарматне м’ясо потрібне завжди".

Також, за його словами, частину людей, які пройдуть фільтрацію і є прибічниками "русского мира", залишатимуть для розбирання руйнувань, які є в місті. Тобто це фактично трудовий табір за їжу. 

"Така картина нас очікує найближчим тижнем або тижнями", — підсумував посадовець. 

Фото Петра Андрющенка 

Окупанти вивезуть всіх чоловіків з Маріуполя до Новоазовська для посиленої перевірки — радник міського голови

Новини по темі