war

"Дія.City": заступник міністра Борняков про новий проєкт Мінцифри для сфери IT

12.02.2022 р., 14:00

8 лютого в Україні відбувся Diia.Summit, де було презентовано новий проєкт Міністерства цифрової трансформації України "Дія.City". Детально про те, що це за проєкт, на кого він спрямований і як може змінити бізнес в Україні, Українське радіо розпитало заступника міністра з питань розвитку IT Міністерства цифрової трансформації України, керівника проєкту "Дія.City" Олександра Борнякова.

"Дія.City"  це податковий та регуляторний простір для IT-компаній, в першу чергу українських, які хочуть працювати в Україні. Він надає податкові пільги, дає можливість працювати з сучасними інструментами для залучення венчурних інвестицій, захищає інтелектуальну власність компаній. Також ми плануємо зробити так, щоб для IT-компаній була змінена норма в Кримінально-процесуальному кодексі щодо вилучення серверів, щоб унеможливити такі випадки. Таким чином має з’явитися довіра до України",  розповів Олександр Борняков.

Заступник міністра наголосив, що сам проєкт не надає грошей чи людей, які допомагатимуть окремим бізнесам залучати кошти: "Тут йдеться про регуляторну політику держави, про простір, де ти можеш створити свою компанію".

"Для стартапів в нас передбачено дуже прості умови: 3-4 людини зібралися, придумали гарну ідею та йдуть з нею до інвестора. Проте він запитає, куди йому інвестувати. Зараз для цього треба створювати товариство або хоча б ФОП, виникає купа супутніх питань. Тому у випадку "Дія.City", коли розробники ідеї дійдуть до стадії створення прототипу та захочуть залучити інвестиції, це можна буде дуже просто зробити",  пояснив Борняков. 

За його словами, аби долучитися до проєкту, треба зайти на сайт, заповнити кілька полів без подання справок чи інших паперів: "Зареєструвавшись на сайті, у вас є компанія і ви можете вже наступного дня підняти інвестиції. Адже людина має робити свою роботу, якою вона горить і яка її надихає, а ми  держава  маємо дати інструменти, щоб вся юридична частина людину не торкалась". 

"До "Дія.City" долучився дуже крутий український стартап Reface, який має більше 100 мільйонів завантажень. Також вступили й дуже великі сервісні компанії, так звані аутсорсингові, зокрема, Samsung. Зараз, наскільки я знаю, над заявкою працює Монобанк та багато інших компаній",  розповів заступник міністра. 

Він додав, що команда "Дія.City" відзначає, що до проєкту долучається велика кількість стартапів і саме на них найбільше розрахований проєкт: "Ми підрахували, що в Україні є біля трьох тисяч стартапів і ми хочемо, щоб якомога більше з них стали компаніями з великою капіталізацією. Можливо, сьогодні йдеться про п'ять людей, які заробляють півмільйона на рік, але потенціал треба реалізувати. Тому в майбутньому я бачу "Дію.City" як багато малих підприємств, які перетворюються на великі".

Олександр Борняков додав, що "Дія.City" спрямована саме на галузь IT, адже вона, з одного боку, є дуже перспективною, а з іншого  конкурентною: "На сьогодні IT-індустрія  це галузь з найбільшою середньою зарплатою по країні. Зараз IT-спеціалісти  в середньому по всій Україні заробляють біля 3 тисяч доларів й немає людей, які заробляють менше 800 доларів. Я не знаю іншої індустрії, яка має таку саму високу зарплату. По-друге, нашим компаніям та окремим айтішникам треба конкурувати не тільки всередині країни, а також з компаніями за кордоном. Адже коли ти замовляєш послугу юридичної консультації, ти вибираєш тільки українські компанії, а коли ти замовляєш IT-послугу, ти замовляєш фахівців з Індії, Румунії, В'єтнаму, Китаю. Якщо буде велике податкове навантаження, то ми програємо. Індія, Молдова, Білорусь вже давно створили податкові знижки для IT-компаній".

Фото: Цензор.net

"Дія.City": заступник міністра Борняков про новий проєкт Мінцифри для сфери IT

Новини по темі