war

Виступ президента у парламенті: чи почули українці відповіді на свої питання? Аналізує експерт

1.12.2021 р., 20:41

Президент України Володимир Зеленський виступив сьогодні у Верховній Раді України із щорічним посланням. У своїй промові він говорив про боротьбу із коронавірусом, поліпшення економічної ситуації в Україні, майбутні реформи та велике будівництво. Чи відповів гарант на потенційні запити українців Українське радіо розпитало в політичного оглядача аналітичного порталу "Слово і діло" Олександра Радчука.

"В цьогорічній промові президент використовував дуже багато особових та присвійних займенників, що можна, з одного боку, списати на вміння спічрайтерів. З іншого боку, це може свідчити про те, що Зеленський за допомогою таких інструментів намагається консолідувати довкола себе свою ж політичну силу і трохи покращити свої рейтингові позиції. Адже останні півроку ми помічаємо неухильне падіння рейтингів", – висловив свою думку Олександр Радчук. 

Дуже цікавим, за словами політичного оглядача, в контексті промови Володимира Зеленьского є питання війни та мирних перемовин: "Є дуже багато повідомлень про загрозу повномасштабного вторгнення Росії, скупчення військ довкола кордонів України. Ми сьогодні ж практично нічого не почули в промові президента, що з цим робити. Мені, як громадянину України, було б цікаво, якщо така загроза існує, почути план дій влади. А в промові Зеленського ми не почули пересторог чи заспокоєння. Він лише в кінці промови сказав, що потрібно говорити про повернення Донбасу, Криму і що потрібно робити це всіма можливими способами. Дуже звернув увагу на те, що варто вести перемовини з Путіним, яка зараз брязкає зброєю на кордонах з Україною". 

Читати також: Олексій Голобуцький про рейтинг Зеленського, перспективи "Слуги народу" та чим закінчиться справа "вагнерівців"

Також Володимир Зеленський анонсував запровадження економічного паспорту українця. За його словами, він готовий внести до парламенту проєкт закону, відповідно до якого вся плата за використання українських надр накопичуватиметься на персональних рахунках дітей громадян України. По досягненню повноліття вони зможуть використати ці кошти для отримання освіти в Україні чи купівлі власного житла.

"За словами Данила Гетьманцева, мова йде про десять тисяч доларів, які отримає кожна дитина, яка досягне 18-річного віку. Це хороша ініціатива, проте в якійсь мірі це піар-хід. В промові дуже багато уваги було приділено майбутньому: реформам, економічним перетворенням. Зеленський дуже багато говорив, що щось буде зроблено вперше. Але якщо провести оглядовий фактчекінг, то багато того, що робилося і робиться вперше – це не новина, воно було і є", – зазначив Радчук. 

Окремо український президент у своєму виступі в парламенті торкнувся й питання множинного громадянства, зазначивши, що готовий внести відповідний проєкт закону: "Ця ініціатива також хороша. Єдине, що я тут згадаю: багато попередніх влад ще з 2000-х років обіцяють провести всеукраїнський перепис населення. Днями згадувалось, що його провести нам допоможе американська компанія Apple. Це буде перший перепис населення за більш ніж 20 років. Тому ми не можемо організувати перепис, щоб зробити аудит життя в нашій державі, але говоримо про аудит українців в світі".

"Щодо множинного громадянства, то в мене питання, хто і на якій основі буде отримувати ці паспорти. Чи вони означатимуть подвійне громадянство, де ці люди будуть платити податки й чи не використовуватиметься множинне громадянство з метою ухиляння від сплати податків", – зауважив політичних оглядач. 

Наостанок Радчук підмітив, що сам Володимир Зеленський став більш різкіший в своїх висловах та подачі інформації: "Він став більш досвідченішим, став більше політиком, ніж раніше. З іншого боку, з того, що не змінилося, – він здатен визнавати свої помилки. Наприклад, сьогодні з його вуст пролунало, що в нас є нереалізована судова реформа. Тут треба визнати, що в цій сфері нам немає чим похвалитися". 

"Думаю, що президент і його команда спробують піти на другий термін. Ознакою цього є й те, що зараз  довкола Конституційного Суду  відбувається спроба призначити двох нових суддів, попри те, що ще немає рішення щодо вже призначених. Можливо, КСУ є у планах президентської команди з огляду на те, як піти і чи можливо буде піти і переобратися на другий термін", – підсумував Олександр Радчук.

Фото: Українська правда

Виступ президента у парламенті: чи почули українці відповіді на свої питання? Аналізує експерт

Новини по темі