Мобільний додаток

В українських школах зобов’язані бути медики — МОЗ

24.01.2021 р., 11:00

Відтепер медики повинні бути у кожному закладі загальної середньої освіти в Україні. Це правило діє для приватних та державних шкіл, повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. Він наголосив, що Кабмін ухвалив відповідну постанову "Про затвердження Порядку здійснення медичного обслуговування учнів закладів загальної середньої освіти", яку розробило Міністерство охорони здоров’я. Яка ситуація з лікарями у закладах освіти і якими знаннями вони мають володіти в ефірі Українського радіо розповідає освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Чи у всіх школах в Україні є лікарі

Лікарів у школах уже давно немає. Поясню зміст постанови: має бути або медичний працівник або, якщо такої можливості немає, адже у шкільних медиків жебрацькі заробітні плати, заклад освіти має укласти договір із закладом охорони здоров’я про обслуговування дітей там. 

Читати далі: Здорова їжа. Як впроваджують безпечне харчування в садках і школах 

Хто відповідальний за виконання постанови

За заклади охорони здоров’я і за заклади освіти відповідає засновник, яким зазвичай є місцева влада. Дбати про те, хто буде працювати у школі має той, хто цей заклад створив. Далі директор закладу має зробити все можливе, щоб у його штаті був медик. Для цього потрібно створити умови для роботи, звичайно, з допомогою засновника закладу. Але зараз такі зарплати, що людину на таку посаду знайти важко, тому чинна постанова передбачає, що заклад освіти може укласти договір з закладом охорони здоров’я. Тому, якщо розмістили вакансію і ніхто не відгукнувся або, якщо людина попрацювала і зрозуміла, що відповідальність величезна і звільнилася, тоді треба звертатися до місцевого управління охорони здоров’я. Все залежить від активності директора закладу освіти.

Чи повернуться школярі до закладів освіти 25 січня

Це питання будуть вирішувати всі окремо. Нагадаю, що засновниками закладів середньої освіти є місцева влада, саме вона ухвалює подібні рішення, також багато буде залежати від конкретного керівника школи. Закон "Про освіту" дає великі повноваження закладу освіти в межах його автономії. Я спілкувався з кількома директорами столичних шкіл і почув, що дехто дозволить відвідувати заклади освіти учням початкових і випускних класів, а дехто — всім дітям. Все залежить від конкретної ситуації, стану учнів і найголовніше —  чи є в закладі освіти вчителі, які зараз готові працювати, адже багато педагогів зараз на лікарняних. Мене хвилює, що ми щоденно дізнаємося про те, скільки лікарів захворіли на Covid-19, але не знаємо таку статистику серед вчителів. Я спілкувався з колегами і дізнався, що майже 40% вчителів, переважно через хворобу, не виходили на роботу. Збільшилось навантаження їхніх колег, постраждала якість освіти. Тому треба дивитися на ситуацію у кожному конкретному місті, районі та школі. 

Читати далі: Дистанційна освіта: чи може вона замінити очну форму, і як проконтролювати якість? 

Додамо, що за словами заступника міністра охорони здоров'я, під час навчання в учнів має бути постійний контроль за станом здоров’я. Також школярам повинні пояснювати питання щодо вакцинації, профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань, збереження репродуктивного здоров’я, протидії поширенню серед учнів звичок, небезпечних для їх фізичного та психічного здоров’я.

Фото: pixabay.com

В українських школах зобов’язані бути медики — МОЗ

Новини по темі