Мобільний додаток

Бюджет розвитку чи виживання: у Верховній Раді у першому читанні прийняли бюджет-2021

6.11.2020 р., 15:40

5 листопада Верховна Рада прийняла проект бюджету-2021, який підтримали 275 депутатів. У проекті прогнозується зростання ВВП на 4,6%, споживча інфляція може становити 7,3%, середньорічний курс долара у наступному році має залишатися на рівні 29 гривень 10 копійок. Доходи бюджету планують підвищити до 1 трильйона 71 мільярда гривень, а видатки — до 1 трильйона 350 мільярдів, тобто дефіцит буде становити 270 мільярдів 400 мільйонів гривень або 6% від ВВП. Середньомісячна зарплата має скласти 13 600 гривень, також бюджетом на наступний рік передбачено зростання мінімальної зарплати до 6000 гривень з 1 січня і до 6500 гривень з 1 липня. До першого читання депутати внесли майже 2500 пропозицій і правок, в результаті зросли і видатки і доходи. Нині уряд має два тижні на підготовку проекту до другого читання. Про новий держбюджет в ефірі Українського радіо розповів голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, член фракції "Слуга народу" Данило Гетманцев.

Програма:
Ведучі:
    • Володимир Лукін

Про голосування у першому читанні

Багато депутатів нашої фракції хворіє. 275 голосів за проект держбюджету — це кількість голосів з великим запасом, тому тут не можна сказати, що ми якось впритул проходили, нам не вистачало голосів і ми про щось домовлялися. Чому фракція "Батьківщина" нас підтримала, це питання до них. Ми всі сподіваємося, що проект буде покращенно до другого читання Кабінету Міністрів, з врахуваннями висновків і пропозицій, які було подано.

Про критику попереднього варіанту держбюджету на 2021 р

Я не переоцінював би ту постанову, за яку проголосувала Верховна Рада. Оскільки її основний зміст, це доручення Кабінету Міністрів щодо доопрацювання закону про державний бюджет. Дійсно проект закону про державний бюджет треба рятувати, це факт. Але рятувати не від Кабміну, а робити це всім разом. Власне кажучи, тому Верховна Рада дала відповідні доручення. І відповідно від того чи врятують бюджет, чи буде він якісним, чи буде він, як сказав Міністр фінансів, "бюджетом розвитку", а не "бюджетом виживання". Це залежить від Кабінету Міністрів і того як вони попрацюють над цим бюджетом. 

Читати також: Податки для заробітчан: чим загрожує оподаткування трудових мігрантів

Про фінансування Суспільного

Я не можу спрогнозувати точну суму, але ви повинні зрозуміти стан фінансових справ у країні. Економіка падає. Першими скорочуються статті, що стосуються культури. В проекті постанови планується збільшити видатки на культуру та спорт для мене є досить дивним, я не розумію такого підходу. Вважаю, навпаки, треба скорочувати ці видатки. Ми повинні профінансувати те, що потім буде фінансувати культуру і спорт. 

Нагадаємо, на засіданні 14 вересня проект держбюджету на 2021 рік не підтримали два міністри: голова Мінекології Роман Абрамовський та очільник МОЗ Максим Степанов.

Фото: pexels.com

Бюджет розвитку чи виживання: у Верховній Раді у першому читанні прийняли бюджет-2021

Новини по темі