Мобільний додаток

У Кравчука ідеалізоване уявлення про переговорний процес, але без "зради" — учасник ТКГ Гармаш

4.08.2020 р., 22:20

Свіжі ідеї та ідеалізація процесу. Так учасник української делегації у Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш підсумував ознайомчу зустріч з новим головою, яким, нагадаємо, 30 липня став Леонід Кравчук.

"У Фейсбуці панувала напруга, що зараз відбудеться "зрада" і здача національних інтересів. Не було, принаймні, на цій зустрічі", — розповів Сергій Гармаш в ефірі Українського радіо.

"У Леоніда Макаровича досить ідеалізоване уявлення про цей переговорний процес. Він хоче, що, на мою думку, малоймовірно, розв'язати проблему Донбасу в цілому. Я у цьому процесі 2 місяці й бачу, що вона вирішується трохи на інших рівнях", — каже він. 

Гармаш називає важливим те, що Кравчук щиро хоче цим займатися: "Він намагається внести свіжі ідеї в роботу делегації. Наша делегація стала нині проактивною, якщо раніше ми реагували на дії Москви, то зараз вони губляться від наших дій та ідей, і я це вважаю позитивним фактором. Що буде далі, подивимося".

"Я поставив йому пряме запитання про контакти з Медведчуком, це зараз усіх турбує, — каже Сергій Гармаш, — і він відповів, що 4 роки не спілкувався з Медведчуком. Навіть по його риториці я зрозумів, що він дивиться канали Медведчука, але критично ставиться до інформації, яка звідти лунає".

"Я думаю, що Резніков (Олексій Резніков — віцепрем'єр-міністр, Міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій — ред. ) буде залишатися в групі генератором ідей. Гризлов — голова Держдуми, і для них важливо спілкуватися на одному рівні. Більш того, до Резнікова за його проактивну позицію та висловлювання в ЗМІ, які не подобаються росіянам, неоднозначне там ставлення. А Леонід Макарович і за статусом підходить, і його публічні висловлювання більш влаштовують Росію".

Голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук

Гармаш підкреслює, що всі ідеї, які нині озвучує Леонід Кравчук — це його бачення, яке не можна назвати ні позицією делегації, ні позицією країни: "Він говорив про ідею ввести режим вільних економічних зон у Донецькій та Луганській областях. Але, якщо він буде лобіювати цю ідею як внесення змін до Закону про особливий статус Донбасу, тоді це погано. Тому що та сторона хоче перегляду цього Закону, а ми не погоджуємося. Лише домовилися про зміни в частині імплементації "Формули Штайнмайєра", про що було вирішено на саміті Нормандської четвірки. Якщо Леонід Макарович своєю ідеєю дасть поштовх перегляду всього закону, це — небезпечно. І йому треба доносити про цю небезпеку".

На зустріч учасників делегації Леонід Кравчук прийшов із Вітольдом Фокіним, першим прем’єр-міністром України, якому нині 88 років. "На той момент, він був у незрозумілому статусі, сьогодні стало відомо, що він погодився бути в ТКГ. У якому він буде статусі, мені важко сказати. Він — людина великого історичного шляху, але якісь його погляди на Мінський процес мені здалися застарілими. Але, у нього є певні прямі канали з окупованою територією, йому розповідають, хто кого обстрілює. Видно, що він дивиться телевізор, і це явно не "5 канал". Він озвучує погляди частини суспільства, що цілком виправдано можуть звучати, але, навряд чи позиція всієї делегації зміниться".

Також головний редактор видання "Острів" прокоментував як довго триватиме "всеосяжне перемир'я": "Я не вірю, що це — кінцеве перемир’я. Тому що вся історія нашої війни з Росією показує, що Росія використовує військову силу для політичного тиску на Україну. Якщо зараз не буде політичного прогресу в Мінську, то Росія знову залучить військовий важіль. А прогресу не буде, тому що ми вперлися у питання: "спочатку вибори, а потім кордони" чи "спочатку кордони, а потім вибори". І це питання, яке важко розв'язати. І тут все залежить від Росії", — додав Сергій Гармаш.

Нагадаємо, сьогодні триває 9-й день "всеосяжного перемир’я". Як повідомляє Штаб ООС, бойовики продовжують порушувати режим припинення вогню. Водночас, за цей час жоден військовий не загинув.

Сергій Гармаш, фото - Фейсбук

У Кравчука ідеалізоване уявлення про переговорний процес, але без "зради" — учасник ТКГ Гармаш

Новини по темі