Обирай пісні. Визначай переможця

Антирекорди коронавірусу: чи буде друга хвиля та місця для хворих у лікарнях

24.06.2020 р., 19:56

Станом на 24 червня в Україні зафіксовано 39 014 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 1051 летальний, 17 409 пацієнтів одужало. За добу зафіксовано 940 нових випадків, а найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстровано у Львівській (203) та Рівненській (126) областях та в місті Києві (99). Про те, чому Україна б’є антирекорди добового приросту хворих на COVID-19, чи вистачить ліжко-місць у лікарнях та якою буде ситуація з коронавірусом восени в ефірі Українського радіо розповів експерт у сфері громадського здоров'я, кандидат медичних наук Володимир Курпіта.

"Вірусу абсолютно начхати на те, що про нього думають люди. Він живе своїм життям. І якщо люди створюють умови для того, щоб він передавався і розмножувався, що і відбувається зараз, то він буде використовувати цю можливість і кількість хворих, на жаль, буде зростати", ─ зазначив Володимир Курпіта.

Експерт у сфері громадського здоров'я зауважив, що варто пам’ятати про засоби захисту, які можуть зменшити ризик захворіти на COVID-19.

"Тим, хто не вірить, хочеться побажати тільки одного: щоб вони не зіткнулися з цією хворобою. Оскільки хвороба само по собі є неприємною, тривалою і потребує медикаментозного лікування. І про це варто пам’ятати. Береженого Бог береже, тому якщо люди цінують своє здоров’я, здоров’я своїх рідних, то такі правила, як використання маски, миття рук та дотримання дистанції є ключовими. Безперечно, життя робить свій внесок і коригує ці зміни. І немає жодного засобу, який би стовідсотково гарантував, що ви не захворієте. Але кожен раз, коли ми дотримуємося певних засобів, то таким чином ми зменшуємо ризики", ─ сказав він.

Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив, що із 23 000 ліжок, виділених у лікарнях для першої хвилі коронавірусної епідемії, зайнято 3895 ліжок, з них у відділеннях інтенсивної терапії – 350 ліжок. Нині ведеться активна підготовка лікарень другої хвилі для надання медичної допомоги. Вже підготовлено 11 576 ліжок, які можуть приймати хворих на коронавірусну інфекцію.

"Запровадження карантину було необхідним не для того, щоби попередити розповсюдження, оскільки всі розуміли, що хвороба буде поширюватися. Потрібно було дати час системі охорони здоров’я наростити свою потужність. Насправді ми бачимо позитивні наслідки цього. Кількість тестувань збільшилася. Міністерство організувало дві хвилі лікарень. Говорячи про кількість ліжок, ми говоримо про першу хвилю. Але вже йде мова про розгортання другої хвилі. Була закуплена величезна кількість і обладнання, і засобів захисту як з боку держави, так і благодійників. Тобто час був використаний частково позитивно. Але хотілося б більше скоординованої діяльності і щоб тестування було цілеспрямованим, щоб відслідковувалися контакти", ─ прокоментував Курпіта.

Курпіта також спрогнозував, якою буде ситуація з коронавірусом восени.

"Зараз дуже важко робити якісь прогнози. Я думаю, що такі довгострокові прогнози будуть невдячними. Потрібно подивитися, як ситуація буде розвиватися протягом липня. З кінця жовтня-початку листопада в Україні розпочинається сезон грипоподібних захворювань. Тому ми можемо очікувати другу хвилю. І тоді рішення треба буде приймати, виходячи з обставин", ─ пояснив експерт.

Фото: Уніан

Антирекорди коронавірусу: чи буде друга хвиля та місця для хворих у лікарнях

Новини по темі