Мобільний додаток

Депозитні ставки зростуть на 1-2%, проте лише в гривні – Руслан Чорний

7.04.2020 р., 14:00

Що буде з банківськими депозитами та чому не варто скуповувати валюту в ефірі Українського радіо пояснює шеф-редактор інформаційного агентства "Фінансовий клуб" Руслан Чорний.

Українці за місяць карантину вивели з банків майже 3 млрд гривень. Щоправда зараз цей відтік припинився. З чим пов’язана така ситуація та як вона вплине на банківську систему розповідає Руслан Чорний: "Насправді завжди під час кризи люди намагаються зберегти свої гроші. Є частина людей, яка одразу забирає свої депозити, тому що не відомо, що буде з банками. Проте як розповідали банкіри, люди, переконавшись, що банки віддають гроші вкладникам, тут же повертали їх назад, розуміючи, що ситуація в банку під контролем. Тому цей відтік був емоційний і не стосувався усіх вкладників. Це була невелика частина людей, яка захотіла перевірити банки на можливість повернення своїх депозитів. Дві минулі кризи були доволі болісними, оскільки багато банків збанкрутувало. Зараз немає такої проблеми саме з банками, тому що в них є надлишок ліквідності. Вони навпаки не розуміють куди вкладати ці кошти. Гроші не йдуть на кредитування у зв’язку з закриттям багатьох підприємств. Тобто кредитувати особливо немає кого. Тому приводів для хвилювання на разі немає".

Третій тиждень поспіль банки підвищують процентні ставки. Наскільки істотне це підвищення  з економічної точки зору пояснює експерт: "Це в тому числі і психологічний прийом. Проте можна помітити, що ціни на звичні товари поповзли вгору. Відтак, якщо інфляція росте, то гроші на депозитах мають бути за ставкою вищою, ніж інфляція. І банки розуміючи це, починають підвищувати ставку. Крім того, підвищенням ставок банки забезпечують собі стабільність, адже люди не забиратимуть гроші з депозитів. Відсотки за депозитами будуть підвищуватися, але не набагато - на 1-2% і лише в гривні, оскільки в банках зараз дуже багато валюти і вони не знають куди її подіти. Оскільки немає попиту на валютні кредити, ставки по депозитах у валюті зростати не будуть".

Руслан Чорний вважає, що зараз зарано прогнозувати курс долара в довгостроковій перспективі, оскільки невідомо, як довго триватиме карантин і як на це відреагує економіка. Разом з тим експерт зазначає: "Я не думаю, що долар зараз буде дорожчати. У валюту не слід переводити ту частину коштів, яку ви збираєтеся використовувати найближчі півроку, щоб потім не міняти її знову".

На фото Руслан Чорний
Депозитні ставки зростуть на 1-2%, проте лише в гривні – Руслан Чорний

Новини по темі