В Україні зафіксували перший випадок коронавірусу: як діяти, щоб не захворіти

В Україні зафіксували перший випадок коронавірусу: як діяти, щоб не захворіти

В Україні зафіксували перший випадок коронавірусу в однієї людини після подорожі за кордон. Якими є симптоми захворювання, як себе убезпечити від вірусу та якими є нові правила зміни виклику швидкої медичної допомоги — про це в ефірі Українського радіо розповів завідувач кафедри, професор, доктор медичних наук Національної медичної академії післядипломної освіти Олександр Дуда.

0:00 0:00
10
1x
Програма:
Ведучі:

Як повідомляють в Чернівецькій ОДА, 3 березня симптоми коронавірусу COVID-2019 виявили в українця, який мандрував Італією.  

Щодо цього, доктор медичних наук Олександр Дуда зауважує, що "майже всі сусіди України мають захворювання на коронавірусну інфекцію. Випадки захворювання зафіксовано у Білорусі, Росії, Литві, Румунії, і залишалося питання, скільки пройде днів, коли такі випадки з’являться у нашій країні".

За його словами, "Всесвітня організація охорони здоров’я і Міністерство охорони здоров’я Китаю повідомляють, що 65% захворювань на коронавірусну інфекцію перебігає у вигляді легких форм".

Як повідомляє Кабінет міністрів України та Міністерство охорони здоров’я України, найпоширенішими симптомами захворювання на коронавірус є кашель, лихоманка та уcкладнене дихання. У деяких випадках — діарея або кон'юнктивіт.

Ілюстрація: ВВС

Доктор медичних наук наголошує, що для того, "аби не заразитися цим захворюванням, яке відноситься до гострих распіраторних інфекцій, крім того, що потрібно захищати верхні дихальні шляхи, обов’язково потрібно мити руки. Ті, хто мають мінімальні прояви распіраторної інфекції, повинні носити захисні маски".

Крім того, у МОН радять зміцнювати імунітет та слідкувати за самопочуттям, уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ, терміно обробляти продукти, уникати дотиків до свого обличчя, мити часто руки з милом упродовж 20-ти секунд та вчасно звертатись до лікаря.

За словами заступника охорони здоров’я Дмитра Луфера, якщо у людини висока температура та підозра на коронавірус, то карета швидкої допомоги має приїжджати на такі виклики.

Він зауважив, що "наразі напрацьовується можливість змін до порядку виклику "швидкої" та лікаря саме на цей період, коли ми очікуємо можливі випадки захворювання".

Луфер наголосив, що швидка знає, як діяти у випадках потенційних спалахів, пояснивши, що "є затверджений план дій в області та окремі ліжка в інфекційних лікарнях і лікарі, які очікують на пацієнтів, теж знають, що робити".

Зауважимо, що на Буковині працює цілодобова "гаряча лінія" для інформування населення щодо отримання медичної допомоги у разі появи симптомів, схожих на коронавірус COVID-19. На неї радять телефонувати всім, хто перебував у країнах із зареєстрованими випадками COViD-19 у разі погіршення самопочуття, навіть якщо під час перетину кордону вони не мали проблем зі здоров’ям.

Телефон цілодобової "гарячої лінії": 066 084 93 13.

Фото: facebook.com/cvODA