Чому це не так?
Володимир Путін запрошував президента Туреччини до Криму ще в березні 2019-го, втім досі не отримав офіційної відповіді. Реджеп Таїп Ердоган неодноразово наголошував, що не визнає приєднання Криму до Росії і заявляв про підтримку територіальної цілісності України. Зокрема він повторив це 3 лютого під час візиту до Києва. Турецька телекомпанія TRT тоді повідомила:
"Президент Туреччини у понеділок засудив російську анексію Криму і пообіцяв підтримати територіальну цілісність України. Реджеп Таїп Ердоган також заявив під час візиту до України, що Туреччина допоможе побудувати житло для 500 родин кримських татар, які переселилися до інших частин України після анексії Криму. Виступаючи на прес-конференції після переговорів з президентом України Володимиром Зеленським, Ердоган підкреслив, що "Туреччина не визнає незаконну анексію Криму".
Як вважає засновник проєкту FakesKiller (ФейксКілер) Дмитро Потєхін, "кримський фейк" про Ердогана спрямований на кілька аудиторій.
"По-перше – це самі росіяни. Тому що Путіну потрібно показувати, що анексію Криму хтось визнав легітимною. Відвідування Ердоганом Криму на запрошення Путіна фактично могло б бути цим визнанням. Друга аудиторія – жителі Криму. Далі українці, які також стали жертвами дезінформації, які довіряють, зокрема, російським джерелам. Ще цей фейк спрямовано на Захід. Путін сприймає інформацію як зброю, тому, до речі, творці фейків так виправдовують свою участь – оскільки йде війна, оскільки Захід нібито намагається знищити Росією, тому проти Заходу і України треба використовувати всі методи, включно з дезінформацією", – розповів Дмитро Потєхін.