Мобільний додаток

Посол Сергій Корсунський про "нормандську зустріч": вперше Україна була у вигідному світлі

10.12.2019 р., 11:12

Надзвичайний і Повноважний Посол, директор Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС України Сергій Корсунський в ефірі Українського радіо прокоментував, якими є результати зустрічі у "нормандському форматі".

"На секунду поставте себе на місце президента Зеленського. Ви прибуваєте на зустріч, яка боляче далася. Вона дуже довго готувалася. Для того, щоб вона відбулася, треба було зробити багато непопулярних і не всім дуже зрозумілих кроків. Все це було зроблено. І нарешті ви добиваєтесь нетривіального результату: ви садите за стіл перегорів Путіна з позицією, що вони не присутні на Донбасі. Але він приїжджає як рівний з іншими за стіл перегорів по вирішенню саме цієї проблеми. Це вже не пересічна подія", — зазначив Сергій Корсунський.

Надзвичайний і Повноважний Посол наголошує, що якщо зробити серйозний аналіз того, з яким настроєм кожен з цих лідерів прибув на зустріч, то ми побачимо, що вперше, можливо, за багато-багато років Україна була в надзвичайно вигідному становищі.

"Тому що Меркель приїхала після того, як на її території вбили росіянина. Більше того, там порушено справу проти тих двох бандитів, які Скрипалів отруїли. Макрон прибув після того, як Le Monde надрукував документи про те, що російські хакери зламали у 2017 році його власну поштову скриньку. І у нього в Парижі відбуваються масштабні акції протесту, а він претендує на роль лідера всієї Європи. Путін прибуває, коли у нього блискучий подарунок, зроблений Всесвітнім антидопінговим агентством. А спорт — це ментальність радянських часів, щось сакральне. І президент Зеленський прибуває при тому, що виконані всі умови, які були, а саме: розведені війська, був перший етап обміну полоненими, пророблена величезна робота. І був дуже важливий момент, коли Зеленський на шоу Шустера говорив про те, з чим він їде, він сказав дуже важливу річ: "Ми праві. Що б там не говорили, правда за нами". І те, що ми праві, це дає силу. Тому ви бачили людину, яка дуже хвилювалася, для якої це перший такий складний іспит, але він відчував, що правий. Тому виглядав дуже достойно, а Путін намагався як завжди продемонструвати, що все тільки завдяки Росії, що вона допомагає і турбується про Донбас", — пояснив Корсунський.

Посол також зауважив, що важливим меседжем було те, як сиділи лідери "нормандської четвірки".

"Вони сиділи не десь там поряд, а Німеччина і Франція по середині як посередники, і дві конфліктуючі сторони. Оце меседж",— сказав він.

Фото: Укрінформ

Зазначимо, 9 грудня відбулась зустріч президента України Володимира Зеленського, канцлера Німеччини Ангели Меркель, президента Франції Емманюеля Макрона та президента Російської Федерації Володимира Путіна у межах "нормандського формату".

Нагадаємо, "нормандський формат" було засновано у червні 2014 році з метою припинити війну на Донбасі. Попередня зустрів лідерів України, Франції, Німеччини та Росії у "нормандському форматі" була у 2016 році.

На фото — Сергій Корсунський, facebook.com/s.v.korsunsky

Посол Сергій Корсунський про "нормандську зустріч": вперше Україна була у вигідному світлі

Новини по темі