Мобільний додаток

У Києві покажуть виставу про життя чотирьох довічно ув'язених жінок

9.12.2019 р., 17:40

Безпрецедентний експеримент в опереті: сучасна опера, яка ґрунтується на документальних фактах. На сцені "77" Національної оперети України покажуть сучасну оперу "Пеніта". Вона — про життя чотирьох жінок, які відбувають довічне покарання у Качанівській колонії Харкова. Про ідею створення такого експерименту розповів у ефірі Радіо Промінь режисер Максим Голенко.

"Це ідея Тетяни Кіценко, вона дуже довго хотіла зробити цей проект. По-перше, це дуже велика проблема у нас — ці жінки, скажімо так, зависли в цьому житті, у просторі. Багато хто з них засуджені невідомо за яких обставин, тому ми вирішили цю проблему якось розкрити", — говорить режисер.

Максим Голенко порівнює життя в колонії з санаторієм суворого режиму: кожна ув’язнена має графік, розписаний по годинах: ранній підйом, сніданок, робота за швейними машинами, короткі побачення з близькими, якщо вони, звісно, залишилися…

Музику до вистави написав відомий сучасний композитор Золтан Амаші. 

Монологи жінок будуть у віршованій формі, але їх, за словами режисера, записували наживо:

"Тетяна Кіценко їздила до колонії, спілкувалась із цими жінками. Це буде дивно, цікаво, тому що в такому вигляді документальний театр ніколи не існував". 

Сучасна документальна оперета "Пеніта" відбудеться 11 та 16 грудня з 19 до 21 години. Для чотирьох героїнь опери ця вистава — це можливість зробити почутими їхні драматичні історії та привернути увагу до цієї проблеми.

"Вони дуже мріють це побачити, Тетяна вела з ними діалог — вони щасливі від того, що ця історія з виставою трапилася", — говорить Максим Голенко.

У Києві покажуть виставу про життя чотирьох довічно ув'язених жінок

Новини по темі