"Проєкту трохи менше двох місяців, точніше сім тижнів, зараз вийшло сім треків. Ідея була така: смикнути всіх друзів, щоб вони написали пісню або знайшли в себе щось недописане, або дали пісню, яка щойно написана, але ніде не звучала, – для того, щоб ця пісня мала шлейф звучання Дані і була йому присвячена. З одного боку, ми підтримуємо пам'ять про пацана, а з іншого – це нова українська музика. Я від всього, що стосується української мови, музики просто кайфую, коли з’являється щось нове", – розповів Руслан Горовий.
За його словами, в проєкті головним для нього було донести, хто такий був Даня: "Потім, коли мені це все в голову прийшло, я почав "бомбити" всіх у приват у фейсбуці, всюди пояснювати. Не всі відгукнулися, хтось сказав: "Я не відчуваю, я не хочу," а дехто навпаки сказав: "Мене мучила пісня, я не міг її доробити, а давай!". І от уже на сьогодні вийшло сім треків, тобто сім тижнів ми ведемо цю інформаційну кампанію."
"Першими були Коzak System, потім – "Сонячна машина", потім – "Брати Станіслава", "Папа Карло та друзі", "Без обмежень" і ще "Широкий лан". Остання пісня, яка вийшла, двомовна, авторства не дуже відомого харківського гурту. Її весь час слухав Данька і вона була в нього в плеєрі. Я її почув і вирішив знайти цю людину, довга дуже історія, як я її шукав, опосередковано мені допоміг Фоззі. Виявилося, що хлопець, який до війни був абсолютно російськомовним творчо, писав реп з напрямком на СНД, коли почалась війна він – перестав це робити. Сказав, що не писатиме мовою ворога, а українською не відчуває, і пішов з музики. І, уявіть, я його знайшов, розказав цю історію і хлопець сказав, що, мабуть, буде пробувати. Переробив пісню, додав приспів українською мовою. І я виставив її в одному з тижнів", – ділиться Руслан Горовий.
Нагадаємо, Данило Дідик – 15-річний громадський активіст, який загинув внаслідок вибуху під час Маршу гідності в Харкові в лютому 2015 року.
ФОТО: Українське радіо