Мобільний додаток

Окрім змін до Конституції, положення про депутатську недоторканність треба вилучити з усіх законів — Тарас Шевченко

3.09.2019 р., 19:55

Недостатньо проголосувати лише за зміни до Конституції, потрібно вилучити положення про депутатську недоторканність, насамперед, із закону "Про статус народного депутата" та з Кримінального процесуального кодексу, — переконаний директор Центру демократії та верховенства права Тарас Шевченко. Про це він заявив в ефірі Українського радіо.

"Недостатньо проголосувати лише за зміни до Конституції. Це найважливіше, це найскладніше, бо треба 300 голосів, і це було зроблено. Але потрібно пам’ятати, що ця сама недоторканність також записана в законах, які поки що залишаються. Зміни до Конституції мають набрати чинності з 1 січня 2020 року", — зазначив Тарас Шевченко.

Експерт наголосив, що також з законів необхідно вилучити всі положення, які стосуються депутатської недоторканності.  

"За ці 4 місяці необхідно вилучити також із закону "Про статус народного депутата", з Кримінального процесуального кодексу всі положення, які стосуються депутатської недоторканності. Для цього потрібно 226 голосів. Якщо цього не зробити, то скасування лише в Конституції не є достатньо і не запрацює, бо будуть посилатись на закон", — сказав він.

Зазначимо, Верховна Рада 3 вересня ухвалила законопроект про скасування депутатської недоторканності. "За" проголосували  373 народні депутати.

Документ виключає зі статті 80-ї Конституції України положення, яке гарантує парламентарям депутатську недоторканність, а саме — без згоди Верховної Ради депутати не можуть бути притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані.

Читатти також — Екс-суддя КСУ Шишкін про зняття депутатської недоторканності: відбулося ґвалтування Конституції

Порядок притягнення народного депутата до відповідальності, окрім Конституції, також визначається законом “Про статус народного депутата” та законом про регламент Верховної Ради.

Рішення набуде чинності 1 січня 2020 року.

На фото — Тарас Шевченко, facebook.com

Окрім змін до Конституції, положення про депутатську недоторканність треба вилучити з усіх законів  — Тарас Шевченко

Новини по темі