Мобільний додаток

Що подивитись: романтична комедія-сиквел "Найбожевільніше весілля"

16.08.2019 р., 16:11

Про сиквел відомої французької комедії "Божевільне весілля" розповіла Віра Сивачук.

Не встигли ми згадати про французьку комедію "Божевільне весілля", як на платних ресурсах з'явився "свіжак" – "Найбожевільніше весілля". Саме так, сиквел.

Який же може бути сиквел у комедії про весілля, де усі ключові весілля уже зіграні?

Тож фільм на цей тиждень – "Найбожевільніше весілля", режисер Філіпп де Шоврон, Франція, 2019 рік.

Сюжет

Отож, усі чотири доньки консервативного француза Клода Вернея повиходили заміж "не за тих" хлопців. Ізраїльтянин, алжирець, китаєць і темношкірий француз стали його зятями. Наймолодша – Лора – чекає первістка. Здається, це сімейство звикло до всього, і старші Вернеї вже мають стійкий імунітет до шок-новин.

Аж ні. На них чекає нове потрясіння: усі чотири донечки з онуками хочуть дременути з Франції. Бо виявляється, що чужинцям тут некомфортно. Тепер у батьків – Клода й Марі – новий головний біль: як затримати дітей у Франції?

Тим часом кипить підготовка до весілля. Кого саме і з ким – спойлерити не будемо. Скажемо тільки, що, як і в першій частині, це весілля добряче струсоне життя консервативної сім’ї.

Чому треба дивитись?

Бо це зразкова французька комедія з претензією на актуальність та гостроту. У ній жартують про кохання, стосунки батьків і дітей, а також про кризу полікультурного суспільства.

Автори вирішили вдарити по всіх стереотипах консервативного європейця. Якщо у першому фільмі батько страждав через те, що його зять – не білошкірий француз, тепер інший страждає, що його зять – не хлопець.

Чи влучно все це? Місцями. І актуально, ніби автори вирішили реабілітуватися за нафталінові жарти у першій картині. Тепер бізнесмен-єврей носить книжку Трампа, юрист-алжирець говорить про бунт бікіні, а місцевий кюре клює носом, бо 7 сезонів "Гри престолів" подивився за два дні.

Але на те він і сиквел – жарти, може, й змінились, але персонажі залишились ті ж самі. І жодного розвитку характерів не видно на горизонті. З тим же успіхом автори могли зняти нову комедію на ту ж тему, а не притягувати за вуха "Божевільне весілля". Але ж ні – тоді б не було бренду.

Що подивитись: романтична комедія-сиквел "Найбожевільніше весілля"

Новини по темі