Мобільний додаток

"Кримський дім об’єднує серця" у Києві: про проєкт розповідає Алім Алієв

13.08.2019 р., 15:46

У Києві біля Національного музею історії України 25 серпня відбудеться концерт під відкритим небом "Кримський дім об’єднує серця", присвячений 28-й річниці Незалежності України. Більше про акцію в ефірі Радіо Культура розповів програмний директор "Кримського Дому" Алім Алієв.

"У Києві буде великий open air. Ми почнемо з третьої години і до десятої вечора. На галявині біля музею історії України в нас буде 7-8-годинний постійний концерт з українськими, кримськотатарськими виконавцями, з майстер-класами, ми вирішили зробити правозахисну галявину. Тобто дуже різні ініціативи ми спробуємо поєднати на одній локації", — розповідає він.

Алім Алієв пригадує, що акція розпочалася два роки тому на Поштовій площі у Києві.

"Минулого року ми разом з Українським радіо, Радіо Культура робили концерт Енвера Ізмайлова. Цього року ми робимо такі великі концерти, де в нас хедлайнером буде Олександр Положинський та гурт Був'є, Джамала", — додав він.

Програмний директор "Кримського Дому” розповідає, що з акцією "Кримський дім об’єднує серця" вже об’їздили чотири міста — Маріуполь, Херсон, Одеса, Ужгород — також наприкінці цього тижня відвідають Харків, а на початку наступного — Краматорськ.

"Кожне місто має свою специфіку, свій шарм і в кожному місті ми проводимо дискусію щодо Криму, щодо того конкретного міста, бо в нас спікери — і кримськотатарські активісти, і місцеві активісти. Ми проводимо і літературні читання, і презентацію книги “Кримський інжир”,  і в деяких містах ми проводимо концерти, в деяких майстер-класи", — розповідає представник "Кримського Дому".

     На фото -  Алім Алієв, Катерина Толокольнікова і Денис Денисенко 

"Цікаво, як реагує публіка: деколи з обережністю, наприклад, в суботу у нас буде дискусія "Харків і Крим: бачення майбутнього". І це може навіть декого налякати, бо чомусь в нас зараз тема Криму сприймається дуже обережно і це очевидно треба виправляти. Тому ми робимо найголовніше — ми говоримо з іншими містами, бо багато говориться в Києві, багато говориться там, де багато кримських татар, як у Львові чи в Генічеську, але замало говориться у важливих транскордонних містах, містах, які були окуповані, в містах-мільйонниках. Тому ми вирішили будувати діалог", — пояснює він.

Програмний директор "Кримського Дому" уточнює, що діалог будується через культуру, через просвітницькі заходи і через політичну правозахисну дискусію, до якої залучають місцевих активістів. 

Фото - facebook.com/CrimeanHouseKyiv

 "Кримський дім об’єднує серця" у Києві: про проєкт розповідає Алім Алієв

Новини по темі