war

200-річчя Пантелеймона Куліша: що і коли прослухати на Радіо Культура

7.08.2019 р., 10:26

Сьогодні, 7 серпня, до 200-річчя з дня народження Пантелеймона Куліша в ефірі Радіо Культура звучатимуть програми, присвячені його творчості.

"Пантелеймон Куліш для частини нашої аудиторії — знайомий незнайомець. Друг Шевченка, перекладач Шекспіра, збирач народної творчості, автор першого в історії української літератури історичного роману… І ще багато інших регалій і реалій, в них кожен може вибрати собі щось своє. Свої останні роки Куліш прожив на хуторі, де писав і перекладав. Сьогодні я думаю про цей хутір як про евакуацію, внутрішню еміграцію Куліша — подалі від Емського указу та розчарування власними ідеями про "воссоединение Руси". Одне слово, дуже цікава та непроста постать. Дуже тішуся, що для всієї нашої команди трапилася нагода погортати ці сторінки прози, поезії та перекладів", — розповіла продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська.

У день народження письменника, 7 серпня:

О 10:07 у програмі "Поезія на радіо Культура" можна прослухати вірші Пантелеймона Куліша, які прочитає актор Олег Комаров.

О 12:07 у програмі "Без письменника" літературознавець Михайло Назаренко роз’яснить феномен роману "Чорна рада", а також розкаже про його ідею реформування поезії, культурництво та перекладацьку діяльність.

О 21:00 у програмі "Радіотеатр" відбудеться прем’єра радіопостановки "Орися" за однойменним оповіданням-ідилією Пантелеймона Куліша. Виконавці головних ролей: провідний майстер Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка, народний артист України Олексій Богданович і головна редакторка літературних та театральних передач Радіо Культура Наталія Коломієць.

8 та 9 серпня о 21:00 у програмі "Радіотеатр" звучатиме радіовистава "Байда, князь Вишневецький" за однойменною поемою Пантелеймона Куліша. Образ Байди створив заслужений артист України Петро Бойко. Образ Тульчинського створив заслужений діяч мистецтв України Олександр Денисенко. У ролі Княгині — народна артистка України Лариса Хоролець. Редакторка радіопостановки — Світлана Гудзь-Войтенко.

Нагадаємо, раніше у випусках програми "Радіодрама" прозвучала "Чорна рада" за однойменним романом Пантелеймона Куліша — прослухати:  частина 1, частина 2, частина 3 та частина 4.

фото - zno.if.ua

200-річчя Пантелеймона Куліша: що і коли прослухати на Радіо Культура

Новини по темі