Мобільний додаток

Кураторки літературного фестивалю Book Space у Дніпрі розповіли про право на культуру в регіонах

23.06.2019 р., 10:30

Про децентралізацію культури говорили в ефірі Радіо Культура в програмі "Права людини - понад усе" у виїзній студії в Дніпрі на Міжнародному книжковому фестивалі Book Space з кураторками фестивалю Вікторіє Наріжною та Аллою Рибіцькою.

Ведуча:

Ірина Славінська

Міжнародний літературний фестиваль Book Space проводиться вдруге. Проте, як зазначили кураторки, незважаючи на те, що місто Дніпро  велике, з фестивалями тут не густо.

"Досвід минулого року показав нам, що це той випадок, коли попит є, а пропозиція запізнюється з фантастичним просто відставанням. Оскільки те, як публіка наша зреагувала на появу такого фестивалю і навіть не тільки публіка, і не тільки наша. Як вся українська спільнота книговидавнича зреагувала на новину про те, що у Дніпрі відбудеться масштабний книжковий фестиваль  це був просто якийсь фурор. Люди дійсно були в захваті",  зауважила Вікторія Наріжна.

Щодо того, чому ж лише зараз дійшли до проведення фестивалю, то кураторка каже:

"Може повільно думали. А може, якщо серйозніше говорити, нарешті склалась якась така критична маса з одного боку менеджерів від культури, які можуть і спроможні робити це і з іншого боку  після зміни влади у 2014-му році і у владі, або принаймні близько до неї, теж з'явилися люди, які усвідомили той факт, що культура — це не щось таке, що має фінансуватися за залишковим принципом і не "ансамбль народной песни и пляски", а щось набагато ширше, що повільно, але безвідмовно змінює суспільство у цілому".

Алла Рибіцька у свою чергу додала, що раніше не було соцмереж, а нині вони є дуже допоміжні у створенні культурних подій.

"Тобто ми можемо говорити, що щось зреалізувати можна не лише маючи досвід і навіть кошти, а маючи ще можливість якогось нетворкінгу і доступу до інформації, до її розповсюдження. І це, насправді, один з ключових викликів. Тому що як ми її використовуємо, чи використовуємо ми її взагалі. І власне це те, що потім допомагає тобі формувати от ці культурні осередки і тримати їх потім купи якось  і локально на місцевому рівні і між малими громадами потім створювати якийсь цемент, щоб потім ця культура в Україні якось утримувалась",  зауважила вона.

Весь ефір можна послухати тут

Виготовлення цієї програми стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID "Медійна програма в Україні", який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю організації та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

Кураторки літературного фестивалю Book Space у Дніпрі розповіли про право на культуру в регіонах

Новини по темі