Мобільний додаток

Токаєв є нелегітимною фігурою, яка не отримала більшості голосів на виборах у Казахстані — Наримбай

12.06.2019 р., 15:39

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв на весь термін президентства залишатиметься нелегітимною фігурою, яка не отримала більшості голосів на виборах. Про це в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень" повідомив казахський політичний експерт, лідер опозиційної партії Казахстану "Шиндик" Ермек Наримбай.

Ведучий:

Роман Коляда

"Ми вперше за 30 років тотально обклали всі виборчі дільниці наглядачами. Внаслідок у виборчих комісіях були вимушені визнати, що на виборчих дільницях у багатьох регіонах за опозиційного кандидата віддали свої голоси 80%, а 10%  — фейковим кандидатам. В деяких інших регіонах були більш скромні результати — 55-60%", — зазначив Ермек Наримбай.

Наримбай зауважив, що опозиційний кандидат, який фактично виграв вибори, погодився на угоду з чинною владою і визнав перемогу чинного президента Токаєва.

"Але в умовах тотальної перемоги опозиційного кандидата Косанова і, щонайменше, його виходу до другого туру, влада шляхом шантажу та підкупу переконала опозиційного кандидата, який виграв вибори з виходом до другого туру, і той погодився на угоду з владою і визнав перемогу чинного президента Токаєва. І це викликало загальнонародне обурення", — сказав він.

Казахський політичний експерт прокоментував, що Токаєв на весь термін президентства залишатиметься нелегітимною фігурою, яка не отримала більшості голосів на виборах.

"А втім, Касим-Жомарт Токаєв не став президентом, оскільки за протоколами, за відеофальсифікаціями та опитуваннями очевидно, що він не став президентом. Сьогодні були опубліковані результати виборів Центральною виборчою комісією, і за декілька годин була інавгурація. Жодних іноземних гостей не запросили. Токаєв на весь термін президентства залишатиметься нелегітимною фігурою, яка не отримала більшості голосів", — додав він.

Зазначимо, у Казахстані пройшли президентські вибори, і за попередніми даними,  перемогу на них здобув Касим-Жомарт Токаєв, який набрав 70,76% голосів. 

Висунути кандидатуру Токаєва на виборах президента запропонував перший президент країни Нурсултан Назарбаєв.

Нагадаємо, 19 березня президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв полишив пост глави держави. Водночас він залишився головою Ради безпеки, головою партії Нур Отан, членом Конституційної ради. Тимчасово виконуючим обов’язки президента країни став спікер парламенту Касим-Жомарт Токаєв.

Прослухати повну версію.

На фото Ермек Наримбай

Токаєв є нелегітимною фігурою, яка не отримала більшості голосів на виборах у Казахстані — Наримбай

Новини по темі