Мобільний додаток

"Зелена енергетика" не стала масовим явищем в Україні через її високу вартість – експерт

25.04.2019 р., 17:32

55 років тому, 25 квітня 1954 року американський дослідницький центр компанії Bell Telephone оголосив про створення сонячних батарей. Багато українців вже встановили собі сонячні панелі, вітряки та інші екологічні гаджети. Чому це все ще не стало масовим явищем в Україні, в ефірі "ДеньПРО" пояснив заступник директора НТЦ "Психея" Геннадій Рябцев.

Ведуча:

Марія Сизон

Геннадій Рябцев відзначив, що порівняно з минулими роками все більше громадян встановлюють сонячні панелі та сонячні колектори.

"Але говорити про те, що це вже масове явище – не можна, тому що у нас все ще з 12 чи 13 мільйонів домогосподарств лише декілька тисяч встановили у себе такі пристрої, – пояснив експерт. – Обмежують це все, насамперед, висока вартість для більшості українців. Це вже підйомні суми в 5-8 тис доларів для будь-якого європейця, але для нас це все ще досить великі суми. Але є тенденція до здешевлення, ціни на сонячні панелі зменшуються".

За даними Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, на кінець 2018 року в Україні близько 7450 домогосподарств користувалися власними сонячними електростанціями. Так, за останні 4 роки їх кількість зросла у 375 разів – з 20 домогосподарств у 2014 році. Планується, що у 2019 році ще кілька тисяч родин перейдуть на "зелену" енергетику.

Фото pixabay

"Зелена енергетика" не стала масовим явищем в Україні через її високу вартість – експерт

Новини по темі