Мобільний додаток

Без щоденної праці талант нічого не важить — піаніст Дід'є Маруані

13.11.2018 р., 16:15

З легендою французької музичної культури ХХ століття, одним з "батьків" електронної музики, композитором, співаком, піаністом Дід’є Маруані поспілкувалися в програмі "Музична сієста" на радіо "Культура".

Вперше ви побували в Україні у Києві в 1983 році. Яким тоді для вас запам’ятався Київ?

Київ та Україна дуже сильно змінилися. У 1983 році це був ще СРСР. Для моєї команди ця поїздка стала справжнім відкриттям. Тоді в нас був величезний тур з 21 концерту, який зібрав понад 600 тисяч глядачів. Це був великий досвід для нас.

Ви повернулися в Україну саме на 40-річчя гурту "Space". Концертний тур розпочнеться з Києва?

Так, звісно, це не випадково. У нас був вибір і ми зупинили його на Києві і саме з нього розпочнемо святковий тур. Тому 10 грудня в Палаці "Україна" відбудеться великий концерт, а 12 грудня такий концерт буде в Харкові. Мені б хотілося побувати з концертом ще й в інших містах України, але не виходить вкластися в графік. Можливо, ми це зможемо зробити після того, як поїдемо до інших країн в рамках туру.

Як вихованець паризької консерваторії Ви вирішили займатися електронною музикою?

Якщо музика хороша, для мене не так сильно важить її стиль. Я починав з класики, навчання гри на фортепіано. В 10 років почав писати музику самостійно, а в 13-14 років вже писав пісні для відомого французького виконавця. Тоді я зрозумів, що не буду суто класичним виконавцем. Моє захоплення синтезатором розпочалося досить незвично: до мене звернулися автори телевізійної програми з астрології і попросили написати для неї передпрограмну тему. Це було в 1976 році, саме так я й створив свою відому композицію "Magic fly".

Ми знаємо, що ваша музика звучала не тільки на Землі, а й в космосі. Яке було ваше відчуття в той момент?

— Це був неймовірний досвід. Три роки тому в мене був великий концерт в Москві на стадіоні "Лужники". Тоді мені дали ідею, що разом з Луко Пармітано, який був космонавтом та грав на синтезаторі,  ми можемо зіграти разом. Тоді він мав летіти на Міжнародну космічну станцію і привіз туди свій синтезатор. "Роскосмос" влаштував таку трансляцію. З космічної станції сигнал транслювали на Хьюстон, з Хьюстона вже передавали сигнал на "Лужники". Лука в космосі, а я в Москві, одночасно грали "Magic fly". Це було неймовірно! Ці події сталися три роки тому, а ще до того, у 1987 році моя музика вже звучала в космосі. Ми відправили свої записи на космічну станцію "Мир". Два місяці моя музика там грала на програвачі, а потім його випустили у відкритий космос.

Ви стали відомим у досить ранньому віці. Що ви можете порадити юним зіркам, які тільки починають карєру? Чи є ліки від зіркової хвороби?

— Я вже в молодому віці знав, що стану успішним. Коли вистрілила група "Space", мені було 23 роки. Це був чудовий досвід. Але я це все завжди сприймав як винагороду за власну працю. Хоч моя голова завжди десь поміж зірок, але ногами я стою на землі. Ставлюся до всіх людей з повагою. Мені пощастило в житті, адже я маю чудову родину, став успішним. Хочу порадити нинішнім зіркам, аби вони завжди поважали власну публіку й продовжували наполегливо працювати!

У вас є три сина. Чи не хотіли б Ви, аби вони продовжили сімейну династію?

— Я запропонував їм вибір. Коли твіЙ тато музикант, ти постійно живеш з музикою. Мій старший син трохи грає, проте обрав для себе іншу професію. Середній добре володіє фортепіано. Молодший син чудово грає на фортепіано та ударних. Я сказав їм, щоб вони робили те, що їх запалює. 10 грудня, в Палаці "Україна", всі три мої сини будуть зі мною на сцені. Крім того, буде мій музичний син піаніст Євген Хмара.

Нагадємо, що 10 грудня в палаці "Україна" відбудеться концерт до 40-річчя заснування гурту "Space". Глядачі зможуть побачити абсолютно нову програму, нове шоу.

Ведучий: Олександр Пірієв

Прослухати детальніше можете за посиланням

Новини по темі