Мобільний додаток

Олександр Стегній: "60% патріотів в Україні - це доволі приємна цифра"

27.08.2018 р., 17:06

Соціологічний зріз українського суспільства через більш ніж чотири роки після початку війни з Росією. Фахівці вважають, що рівень патріотизму і вміння цінувати українську державність не зменшується, а навпаки, постійно збільшується кількість тих, хто говорить українською мовою, вчить її, хоче дивитися і слухати українське.

Які чинники впливають на формування патріотичного світогляду, проаналізував в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень" доктор соціологічних наук Олександр Стегній.Треба зазначити, що в період, коли почалася війна, а вона йде вже чотири роки, частина людей, мабуть, зрозуміла, що це їхня країна і треба боронити свою землю. І для людей, які вибрали Україну, дійсно вони відчувають, що це своє і його треба боронити. Але ще є питання наповнення, що вони мають під словом "патріотизм". Взагалі соціальне життя строкате, але сама по собі цифра, динаміка, вона такою є і це доволі приємно.

Ця цифра у 60% й інші дані стосовно, зокрема, громадянської активності навіть під час останнього Майдану говорили, що пасіонаріїв все одно не більше 20%. І дійсно дані соцопитувань це підтвердили. В Україні на сьогодні є 20% людей, які є членами різних громадських організацій. Чи йде збільшення цієї цифри?

Дійсно, якась мінімальна динаміка позитивна є, але ви знаєте і треба бути відвертим, що є таке поняття як похибка. І коли динаміка даю плюс 3-4%, а вибірка є невеликою, то ми кажемо, що це є в межах похибки. У нас була дискусія, яка частка населення має бути такою, щоб відбувалося щось Україні. У цих 60% людей надія жевріє на зміни. Її треба берегти і не казати, що я не люблю цю країну, бо президент не такий. А ви не любіть президента, любіть свою Україну і тоді щось буде інакше.

А як бути з тією статистикою, що багато хто вважає себе патріотом, але водночас вважає, що країна йде не туди. Це якийсь парадокс?

Тут парадоксу немає. Ці 60% до сьогоднішнього дня говорять, що шанси ще є змінити країну. Чому країна йде не туди? Бо банальна річ - вже втомилися. Є криза правової держави. Судова система дуже сильно гальмуі це дуже впливає на громадську думку як на соціальний інститут.  

Прослухати повну версію розмови

Олександр Стегній: "60% патріотів в Україні - це доволі приємна цифра"

Новини по темі