Мобільний додаток

Продукція на експорт і для українського ринку переважно ідентична - Євген Олейніков

30.07.2018 р., 13:18
Переважно експортується  до ЄС продукці такої ж якості, яка пропонується і нашому споживачу, оскільки розділити технологію виробництва досить складно.
 
Про перспективи наших виробників на європейському ринку в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень" говорив член Економічного дискусійного клубу Євген Олейніков.
 
 
На фото: Євген Олейніков
 
За його словами, експорт у ЄС зростає і це добре. Нині спостергіається певне уповільнення, але це не залежить від України. Зараз між США та ЄС розгортається справжня економічна війна, тому ЄС починає застосовувати певні обмеження, зокрема, продукції металургійної промисловості, а металургія - це другий за обсягом експорту український товар.
 
Поки що структура експорту залишається традиційною. Україна восновному експортує сировину, а не готову продукцію. "Лише 11 тис. виробників експортує до ЄС, але це не значна частка, бо в Україні зареєстровано 1,5 млн. юридичних осіб.
 
На думку експерта, для того, щоб експортувати продукцію кращої якості в ЄС, а продавати на внутрішньому - гіршої, потрібно мати дві потужності: на одній - кращу продукцію виробляти, а на інший - гіршої якості. Переважно цього не роблять, бо це дуже складно.
 
Він також наголосив, що давати якісь прогнози щодо перспектив для України на європейському ринку на тлі торговельних війн невдячна справа.
 

Слухайте програму "Сьогодні. Вдень" з 13.00 до 15.00!

Новини по темі