war

Українське радіо планує пряме включення з Володимирської гірки

27.07.2018 р., 14:40

У Києві триває святкування 1030 річниці Хрещення Київської Русі – України. 28 липня святкові заходи відбудуться за участі перших осіб держави. З цієї нагоди о 9.05 на Українському Радіо "Культура" розпочнеться програма "Культура. Live", присвячена цій події.

У передачі візьмуть участь відомі релігієзнавці. А о 13.00 Українське радіо планує пряме включення з Володимирської гірки, де за участі Президента України і представників всіх християнських конфесій відбудеться урочистий молебень і молитва за Україну.

Ведучий Євген Захарченко 28 липня на 9.05 запросив до студії прямого ефіру релігієзнавців: народного депутата Віктора Єленського та Руслана Халікова.

"У ході дискусії звернемося до історичних передумов прийняття Християнства та викликів сьогодення, що постали перед Українською Православною Церквою. Спробуємо визначити: що сьогодні святкують православні? Чого вимагають українські церкви? Зокрема, розглянемо причини прийняття Князем Володимиром християнства, яке стало державною релігією (це був політичний акт чи особисті переконання керманича держави? Який статус на той час мала Київська митрополія, очолювана греками). Також говоритимемо про те, як сталося, що Київська митрополія увійшла до складу Московського патріархату і таким чином стала складовою частиною Руської православної церкви, а також за яких умов Київська митрополія була передана у підпорядкування Москві у XVII столітті. Плануються прямі включення безпосередніх учасників Хресної ходи", – сказав завідувач редакції освітньо-пізнавальних передач Євген Захарченко.

27 липня урочистою Хресною ходою від своїх кафедральних храмів до пам’ятника Святому Рівноапостольному князю Володимиру пройшли священнослужителі і прочани відповідно Української автокефальної Православної Церкви та Української Православної Церкви (МП).

Українське радіо планує пряме включення з Володимирської гірки

Новини по темі