Мобільний додаток

Спецвипуск про Павла Шеремета на UA: Українське радіо

19.07.2018 р., 10:30

   20 липня з 16.10 до 18.00 на Першому каналі Українського радіо та радіо "Культура" звучатиме спецвипуск програми "Права людини понад усе", присвячений роковинам загибелі Павла Шеремета. Вестимуть програму Ірина Славінська та Юрій Табаченко.

   Саме 20 липня, два роки тому, в центрі Києва на перетині вулиць Франка і Хмельницького пролунав вибух. Вибухнув червоний Subaru. Вже за лічені хвилини після вибуху ЗМІ повідомили: загинув відомий журналіст Павло Шеремет.

   "Хто вбив Павла? Вбивство Павла Шеремета досі не розслідуване. Аби заявити про своє обурення безкарністю, аби згадати Павла та заявити про солідарність, на Українському радіо вийде спеціальний двогодинний спецефір моєї програми "Права людини понад усе".

   Цей ефір є важливим для мене особисто як колеги Павла Шеремета. Ми разом працювали і в "Українській правді", і на каналі ТВІ (до рейдерського захоплення). Його професійна позиція на мене сильно вплинула.

   "На жаль, і цього року також ми будемо говорити про безкарність убивць",  –  повідомила ведуча програми "Права людини понад усе", продюсерка Радіо "Культура" Ірина Славінська.

   Ті, хто близько знали загиблого журналіста Павла Шеремета, називають його людиною, яка мала авторитет у середовищі своїх колег та принципову політичну і громадську позицію.

   "Очевидно, що такі трагічні події, як вбивство Павла Шеремета не можна забувати в принципі. Вдумайтеся, минуло два роки, а правоохоронці не можуть взагалі нічого сказати ні про самих вбивць, ні про можливі мотиви, ні про версії. І хоча вбивствами прямо на вулицях наших міст давно нікого не здивуєш, вбивство Шеремета – це особливий випадок. Таких зухвалих актів все ж таки не багато. На очах людей, перед відеокамерами – і нічого не відомо! Іноді складається враження, що є бажання, аби про цю справу поступово забули. І наше завдання, завдання нашого спецпроекту нагадати – вбивство відомого журналіста не розкрито! У програмі ми, з одного боку, будемо намагатися відтворити обставини його вбивства, сподіваємося отримати хоча б якісь офіційні коментарі, хоча і розуміємо, що надії на це мало, ознайомимо слухачів із ходом незалежного розслідування. А з іншого, згадаємо про Павла Шеремета і як про людину, і як про журналіста, адже в Україні про нього насправді знають не так багато, точніше знають про його український період життя і роботи. Ми ж згадаємо і розкажемо про минуле, про його книжки, фільми. Вважаю, що це буде цікаво, а головне – ми не дамо нікому робити вигляд, що нічого не сталося: щохвилини відповідальні особи мусять пам’ятати – Павло Шеремет вбитий, і вже два роки вбивство не розкрито"  –  наголосив виконавчий продюсер Першого каналу Українського радіо Юрій Табаченко.

   Про людину, журналіста Павла Шеремета, про безкарність убивць слухайте у програмі Ірини Славінської  "Права людини понад усе" 20 липня з 16.10 до 18.00 на Першому каналі Українського радіо та Радіо "Культура".

Спецвипуск про Павла Шеремета на UA: Українське радіо

Новини по темі