Мобільний додаток

Економіст Євген Олейніков: масштабного прорирву на ринок ЄС не відбулося

27.06.2018 р., 13:48

Чотири роки підписання економічної частини Угоди про асоціацію з ЄС. Чого ми досягли за чотири роки прокоментував в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку" член Економічного дискусійного клубу Євген Олейніков.

Президент привітав українців з четвертою річницею підписання Угоди про асоціацію України з ЄС. Чоги ми досягли за чотитри роки?

У нас зростання по поставках продукції до країн ЄС, зокрема продукція птахівництва, частково тваринництво, але поки що масштабного прорирву на ринок ЄС не відбулося. На жаль, повністю не вдалося досягти за рахунок європейського ринку повного заміщення продукції Росії та СНД.

Загальний обсяг експорту залишається відчутно меншим, ніж у 2013 році. Слід зазначити, що нам є куди рухатися.

Петро Порошенко у Фейсбук написав, що "наше завдання - довести цю справу до кінця". Що це означає?

До угоди про асоціацію прикладається величезний за обсягом план її імплементації, який містить перелік з декількох сотень директивних документів, які Україна має імплементувати у власне законодавство. Нині ця робота виконана відстоків на 30. Формально нам потрібно ще дуже багато працювати.

Президент повідомив, що у Брюсселі відбудеться саміт Україна-ЄС. Наскільки результативним можде бути саміт для України?

Головним результатом, якого можна очікувати - це відстутність категоричних заяв про те, що Україна не може розраховувати на членство в ЄС у середньостроковій перспективі. Казати про якесь поглиблення інтеграції мова не йтиме.

Економіст Євген Олейніков: масштабного прорирву на ринок ЄС не відбулося

Новини по темі