Мобільний додаток

Експерт розповів, у чому небезпека запроваджених Росією санкцій

4.11.2018 р., 16:45
Головна небезпека нових російських санкцій полягає в тому, що вони впливають не тільки на безпосередніх фігурантів санкційного списку, а й на афілійовані компанії. В ефірі Українського радіо в програмі “Економ-варіант” з Сергієм Сулимом член Економічного дискусійного клубу Євген Олейніков.
 
“В чому небезпека цих санкцій? Вони накладаються не тільки на тих осіб, які зазначені в переліках, а й на афілійовані пов'язані з ними компанії. Тут дійсно можуть бути проблеми, адже є питання, постачання через треті держави. Наприклад, ми зараз бачимо, що Росія робить зараз у відносинах з Білоруссю. Вона дуже наполегливо ставить умову, що Мінськ має якщо не припинити, то дуже сильно обмежити той прихований транзит, який йде з України до Росії і має місце всі ці роки. І ось це може бути для нас дійсно неприємно”, - зазначив Євген Олейніков.
 
За його словами, найболючіші для української економіки обмеження були введені Росією ще в перший рік агресії.
 
“Найбільш ефективні обмеження росіяни запровадили щодо нас ще у 2014 році, коли почалися обмеження транзиту і постачань продуктів на їх ринок. Це  і сьогодні має свій вплив, навіть якщо просто подивитися на показники торгівлі, які ми мали до 2014 року і зараз. наклали ще  2014 році. Ті об'єми зовнішньої торгівлі ми так і не змогли відновити”, - підкреслив експерт. 
 
Нагадаємо, 1 листопада Росія запровадила санкції щодо 322 українців і 68 українських компаній.  Відповідне розпорядження було опубліковане на сайті російського уряду. 
У постанові йдеться, що економічні заходи вводяться щодо фізичних і юридичних осіб України і передбачають блокування (заморожування) безготівкових грошових коштів, бездокументарних цінних паперів і майна на території Росії,  а також заборону на перерахування коштів (виведення капіталу) за межі території Росії.
Санкції поширюватимуться на суддів Конституційного суду України, депутатів Верховної Ради, чиновників адміністрації президента України, керівників органів виконавчої влади та великих українських компаній та інших.
Експерт розповів, у чому небезпека запроваджених Росією санкцій

Новини по темі