Мобільний додаток

Євген Олейніков: Без реформи державного управління всі інші реформи не працюватимуть

1.10.2018 р., 10:13

Голова Ради НБУ Богдан Данилишин заявив, що через банківську кризу в 2014-2017 роках Україна втратила тридцять вісім відсотків ВВП. Про наслідки банківської кризи розповів в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку" член Економічного дискусійного клубу Євген Олейніков.

Євген Олейніков: банківська криза мала вплив на різні сфери економіки і суспільства. Вона мала вплив на бізнес, який може і не зберігав кошти в банках, але звертався туди по кредит, або взагалі не мав стосунку до банків сам, але його клієнти користувалися банківськими кредитами для купівлі товарів та послуг. Відповідно скорочення банківського сектору призводило до скорочення кредитування. Є така думка, що банківська система - це кровеносна система економіки, відповідно, якщо у людини нестача крові, він відчуває слабкість, те саме відчула й економіка. Крім того, є безпосередньо й ті, хто постраждав від банківської кризи, втративши частину або всі свої заощадження, для них, на жаль, цей ефект досі продовжується.

Що є головним чинником падіння економіки, наскільки великою в цьому є провина тих, хто знаходиться при владі?

Євген Олейніков: ще у 2103 році група політиків взяла на себе відповідальність за зміну системи управління державою, йдеться про те, щоб переорієнтувати Україну на інший ринок, на інших споживачів. На той час наша країна орієнтувалася на два ринки - ЄС і СНД. Ті політики взяли на себе відповідальність за те, що якщо здійсняться кроки, які пропонують вони, Україна отримає економічне піднесення через те, що ми будемо ширше торгувати з країнами ЄС, а Росія тільки погрожує і нічого не зробить. Тут вони помилилися.

Наступний крок - це війна, яку ніхто не очікував, коли прилетів "чорний лебідь" і відкусив 20% нашої економіки. Тоді закрився один з традиційних для нас ринків, почалася війна. Але далі виникає питання до наших політиків: що вони зробили за чотири роки після закінчення активної фази війни на Донбасі, для того, щоб перевести країну на шлях сталого розвитку? Це вже суто їх відповідальність. Я точно можу сказати чого не було зроблено. Не була здійснена реформа державного управління, адже у нас, починаючи з 2008 року, всі бюджети - дефіцитні. Ми постійно живемо у борг. Якщо ти неспроможний забезпечувати того, що маєш - приводь свої бажання у відповідність до своїх можливостей. Без цієї реформи все інше працювати не буде.

Прослухати повну версію розмови.

 

Слухайте програму "Сьогодні. Зранку" по буднях з 8.00 до 10.20!

Євген Олейніков: Без реформи державного управління всі інші реформи не працюватимуть

Новини по темі