Мобільний додаток

В ЄС запровадили нові вимоги безпеки авто

6.04.2018 р., 13:30

З квітня для нових авто стала обов'язковою система eCall, яка при ДТП автоматично передає аварійним службам координати автомобіля.

Всі нові автомобілі в Європі тепер повинні мати систему автоматичного виклику служб порятунку при ДТП, передає "Слово і Діло".

Відповідний закон набув чинності в ЄС 31 березня 2018 року.

Система eCall при серйозній аварії автоматично передає аварійним службам розташування автомобіля, напрямок його руху, час, коли трапилася дорожня подія. Система працює повністю автономно, навіть якщо водій знепритомнів. Але eCall також можна активувати й вручну, натиснувши відповідну кнопку.

"ECall дозволяє рятувальникам і лікарям швидше потрапити на місце ДТП. Завдяки цьому буде збережено багато життів. Це дуже потрібне нововведення. Але це лише початок підвищення безпеки дорожнього руху. Автовиробникам потрібно впроваджувати сучасні активні системи безпеки", – сказав Ерік Джоннарт, голова Європейської асоціації автовиробників (ACEA).

ACEA також виступає за те, щоб у Європі всі нові автомобілі вже в базовій комплектації мали систему автономного екстреного гальмування (AEB). Поки ж, за даними Thatcham Research, лише 30% нових автомобілів, що продаються на європейському ринку, оснащуються такою системою.

В ЄС запровадили нові вимоги безпеки авто

Новини по темі