Мобільний додаток

Загублений храм Артеміди розкопали у Греції

27.09.2017 р., 19:52

Після 100 років пошуків команда швейцарських археологів знайшла на грецькому острові Евія загублений храм Артеміди.

Про це повідомляє Новое время.

Для цього археологам довелося уточнити відстань до храму, про який писав давньогрецький вчений Страбон, пише місцеве видання Евія. Храм Артеміди, був метою пошуків численних дослідників протягом минулих 100 років і був знайдений біля підніжжя пагорба Палеоекклісія, неподалік від невеликого рибальського села Амарінтос, на відстані близько 10 км від місця первинних пошуків.

Річ у тім, що в текстах Страбона вказувалося відстань в сім грецьких стадій від міста Еретрії, тобто приблизно півтора кілометра. Але швейцарський археолог Денис Ноепфлер виявив, що камені, характерні для грецьких будівель того часу були повторно використані в візантійській церкви, і обчислив, що Страбон помилявся. Храм був знайдений на відстані майже 11 кілометрів від міста.

За останній час дослідники виявили частину масивної стіни, що датується класичною епохою, яка, на їхню думку, була частиною галереї з колонадою (стоа) поряд з храмом. Знахідка дозволила археологам з упевненістю стверджувати що їхня знахідка саме той легендарний храм Артеміди, який так довго шукали.

Новини по темі