Мобільний додаток

Захисники довкілля Італії б’ють на сполох (Аудіо)

23.09.2017 р., 12:45

В Італії після шести років заборони використання пластикових пакетів чимало пунктів роздрібної торгівлі так і не спромоглися адаптуватися до нових правил. Захисники довкілля б’ють на сполох і кажуть, що на виробництві й продажу заборонених кульків гріють руки непорядні підприємці.

З подробицями наша кореспондентка Наталія Жеревчук:

"За даними різних досліджень, переважна більшість італійців (понад 80%) позитивно ставляться до використання біопакетів, та й відповідні підприємства пристали на застосування так званої зеленої філософії. І хоча 2011 року Італія була серед перших в ЄС, ухваливши закон про заборону пластику в, на сьогодні половина  пакетів, що продаються  є нелегальними, інформує Асоціація з охорони довкілля.

Скандальним називають приклад Мілана, де на ятках базарів щодня використовують десятки тисяч одиниць забороненого пластику. Як пояснюють крамарі, "старий пакет міцніший, щоб утримувати вагу фруктів-овочів" та й коштує удвічі дешевше, ніж  біокульок, ціна якого  сягає 10 евро центів.

На початку  підприємців-правопорушників обкладали штрафами від 2 до 25 тисяч євро. Та навіть такі покарання не стримали нелегальний продаж пластику. За офіційними підрахунками, через обіг недозволеної продукції ринок біоторбинок втратив  близько 160 мільйонів євро і додаткових 50 мільйонів пішли на утилізацію забороненого пластику.

Асоціація із захисту довкілля Італії продовжує апелювати до урядовців, щоб ті пильніше контролювали бізнес забороненої продукції, за яким, стверджують правоохоронці та екологи, стоять кримінальні структури, які мають неабиякий зиск і від продажу пластикових пакетів, і від подальшої їх переробки".

Наталія Жеревчук, з Італії для Українського радіо.

Прослухати репортаж

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Захисники довкілля Італії б’ють на сполох (Аудіо)

Новини по темі