Мобільний додаток

На Луганщині не вистачає лікарів (Аудіо)

20.09.2017 р., 12:23

У прифронтових районах Луганщини - нестача лікарів. Місцеві медичні заклади укомплектовані кадрами лише наполовину.
  
У ситуації розбирався наш кореспондент Олексій Виноградов:
                  
"На Луганщині цього року лише один інтерн прийшов працювати за спеціальністю сімейна медицина у заклади охорони здоров’я регіону. Про це розповіла заступник головного лікаря "Центру первинної медико-санітарної допомоги міста Рубіжне" Алла Радіонова. За її словами, студенти наразі здебільшого обирають або інші спеціальності, або їдуть в інші регіони.

Раніше вирішувати такі кадрові перекоси вдавалося завдяки обов’язку студентів 3 роки після інтернатури відпрацювати в обраних вишем медичних закладах. Але зараз такої норми вже немає.

Тим часом, проблема нестачі кадрів у первинній ланці медицини регіону стає дедалі гострішою. Наразі по області укомплектованість лікарями сягає 67 відсотків. А у прифронтових районах ситуація ще гірша. Там медичні заклади  укомплектовані менш ніж наполовину. І здебільшого наявні лікарі вже передпенсійного та пенсійного віку. Молодь в райони їде не охоче, говорить заступник директора департаменту охорони здоров’я обласної адміністрації Ольга Рибалка.

Наразі у прифронтових районах ситуацію рятує лише те, що туди на волонтерських засадах приїжджають групи медиків з різних куточків країни та проводять там прийоми громадян".

Олексій Виноградов, Луганщина, Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

На  Луганщині не вистачає лікарів (Аудіо)

Новини по темі